Szukaj w serwisie:

Publikacje / okna, czytelnia

 
Indywidulane, kompleksowe rozwiązania okienne do domu

Indywidulane, kompleksowe rozwiązania okienne do domu

[ 29.02.2008 ]

Okna w dzisiejszych czasach mogą bardzo dużo – mało kto jednak potrafi rozeznać się w ofercie rynku; Roto: użytkownikom i inwestorom brakuje informacji na temat dostępnych rozwiązań technicznych
A pod okno drewniany parapet

A pod okno drewniany parapet

[ 21.02.2008 ]

Parapety wewnętrzne stanowią nieodłączny element okien osadzonych w budynkach murowanych. W związku z tym, że grubość przegrody przejrzystej jest zwykle zdecydowanie mniejsza niż grubość muru, koniecznym stało się wprowadzenie dodatkowych elementów. Po zewnętrznej stronie muru, rolę zabezpieczenia przed wnikaniem wody, stanowi okapnik wykonany z blachy lub elementów ceramicznych. We wnętrzu, elementem wykończenia dolnej płaszczyzny wnęki otworu okiennego stał się parapet.
Zasady prawidłowego montażu okna drewnianego - królestwo ćwierćwałka

Zasady prawidłowego montażu okna drewnianego - królestwo ćwierćwałka

[ 20.02.2008 ]

Montowanie okien w budynkach jest czynnością tak powszechną, że większości fachowców nie przysparza żadnych kłopotów. Niestety, jak w każdym zakresie działalności, zdarzają się również wykonawcy nie potrafiący poprawnie osadzić okien. Swoim działaniem potrafią popsuć inwestorowi radość z nowego okna. Mając świadomość, że owi wykonawcy nie są skłonni do poznania poprawnych zasad wykonywania tych robót, warto zapoznać z zasadami także inwestorów. Być może pozwoli to na wytknięcie błędów , jeszcze zanim wadliwie zamontowane okno ulegnie uszkodzeniu.
Drewniane okna zespolone

Drewniane okna zespolone

[ 20.02.2008 ]

Rozwijające się budownictwo uprzemysłowione wymagało nowoczesnej stolarki okiennej. Wcześniej powszechne okna skrzynkowe nie spełniały stawianych przed nimi wymagań, stąd drewniane okna zespolone, które pojawiły się pod nazwą okien szwedzkich” już w początkach lat 60-tych ubiegłego stulecia. Na podstawie okien zespolonych utworzono tzw. „Katalogi stolarki typowej”, czyli zestawienia normatywów wymiarowych dla określonych powtarzalnych typów okien.
Rola jakości cieplnej okien w aspekcie użytkowym -powierzchniowa kondensacja pary wodnej

Rola jakości cieplnej okien w aspekcie użytkowym -powierzchniowa kondensacja pary wodnej

[ 20.02.2008 ]

W zagadnieniach związanych z jakością cieplną przegród budynku zwykle rozpatruje ich rolę w zapewnieniu wymaganych cieplnych i wilgotnościowych warunków użytkowania pomieszczeń lub ich stan wynikający z zachodzących w przegrodzie i na jej powierzchniach złożonych zjawisk związanych z przenikaniem ciepła, wilgoci oraz powietrza.

JAKOŚĆ CIEPLNA OKIEN - WYMAGANIA, METODY OCENY WYNIKAJĄCE Z POSTANOWIEŃ PN-EN 14351-1 ORAZ AKTUALNE MOŻLIWOŚCI TECHNICZNE

[ 20.02.2008 ]

Ilość ciepła przenikająca przez okna budynku do środowiska zewnętrznego stanowi istotną pozycję w bilansie energetycznym budynku, wskutek czego wp ływa zar ówno na koszt eksploatacji budynku oraz na warunki klimatyczne w pomieszczeniach. Konieczno ść obni żania zu życia energii w budynkach, przy obserwowanej obecnie tendencji do zwi ększania powierzchni okien, stanowi wyzwanie dla projektant ów i producent ów system ów okiennych.

Szczelność okien a przyczyny powstawania wilgoci i pleśni w mieszkaniach

[ 20.02.2008 ]

Mniej lub bardziej świadome zachowanie się użytkowników mieszkań może prowadzić zarówno do polepszenia, jak i pogorszenia warunków cieplno-wilgotnościowych w mieszkaniu i na powierzchniach otaczających je przegród zewnętrznych. Mieszkańcy mogą swoimi działaniami pogarszać wentylację, powodować większą emisję wilgoci (pary wodnej) lub powodować zmniejszenie temperatury na powierzchni wewnętrznej ściany zewnętrznej.

Przesłanki fizyczne doboru materiałów do okien ciepło- i dźwiękochronnych

[ 20.02.2008 ]

O potrzebie ochrony przed wszelkiego rodzaju hałasem i zachowaniem w tym względzie środowiska naturalnego nie należy nikogo specjalnie przekonywać, zwłaszcza wówczas, gdy większość mieszkańców miast i miejscowości położonych przy przelotowych trasach komunikacyjnych (drogi, ulice, linie kolejowe) jest codziennie narażona (w pracy, w domu) na hałas komunikacyjny.
Zabezpieczenie okien drewnianych przed wpływem warunków atmosferycznych

Zabezpieczenie okien drewnianych przed wpływem warunków atmosferycznych

[ 20.02.2008 ]

Okna są tą częścią elewacji budynku, która poddawana jest w całym okresie eksploatacji zmiennym i niszczącym warunkom atmosferycznym. Okna, zwłaszcza drewniane, narażone są nie tylko na wysoką temperaturę i promienie palącego słońca podczas letnich upałów, ale także na długotrwałe zawilgocenie powierzchni zewnętrznych przez opady atmosferyczne. Powstające czasami uszkodzenia powłok ochronnych może prowadzić do wnikania wody do wnętrza elementów drewnianych ich zawilgocenia ,a w dalszym czasie i w konsekwencji do zainicjowania we wnętrzu drewnianego ramiaka skrzydła lub ościeżnicy okna, procesów gnilnych. Ich rozwój staje się okazją do zasiedlenia drewna przez owady –szkodniki.

Przygotowanie surowca drzewnego na potrzeby producentów stolarki okiennej

[ 20.02.2008 ]

O zaletach drewna, jako surowca do produkcji okien pisaliśmy już wielokrotnie. Powszechnie wiadomo, że stanowi ono najlepszy tradycyjny surowiec do produkcji stolarki okiennej. Okna drewniane mają bowiem niezaprzeczalne zalety. Są wytwarzane z ekologicznego, bo wymagającego minimalnych nakładów energetycznych i odnawialnego surowca.
poprzednia 1 2 3 4 5 (6) 7 następna
 
Najnowsze publikacje
Korzyści w komforcie cieplnym, ochronie przed oślepianiem i zużyciu energii
 • Korzyści w komforcie cieplnym, ochronie przed oślepianiem i zużyciu energii
 • Dyrektywa UE ws. charakterystyki energetycznej budynków: produkty ISO-CHEMIE dobrą inwestycją w przyszłość
 • Nowości Schüco na targach FENSTERBAU FRONTALE 2020
 • Okna Premium stały się standardem
 • Podwójna ochrona przeciwwłamaniowa, czyli zamek GU-SECURY Automatic-DR
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna Premium stały się standardem
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.