Szukaj w serwisie:

Publikacje / wieści z branży

 
Fakty i mity o zakupie stolarki okiennej w nowej rzeczywistości

Fakty i mity o zakupie stolarki okiennej w nowej rzeczywistości

[ 06.05.2020 ]

Pierwsza fala epidemii koronawirusa wstrząsnęła całym światem, ograniczyła nie tylko codzienne, podstawowe funkcjonowanie, ale też dalsze plany na przyszłość. Branża stolarki okiennej bardzo szybko odnalazła się w nowej rzeczywistości, co pozwala kontynuować budowy bez konieczności przedkładania terminów. Marka KRISPOL zebrała najczęściej zadawane przez klientów pytania i obala mity.
Rozmawiamy o DOBRYM MONTAŻU z uczniami

Rozmawiamy o DOBRYM MONTAŻU z uczniami

[ 29.04.2020 ]

Wspieranie edukacji młodzieży w szkołach branżowych to jeden z ważnych fundamentów kampanii „DOBRY MONTAŻ”, którą prowadzi Związek POiD wraz z Partnerami. Z uwagi na obecną sytuację w kraju te działania przeniosły się w dużej mierze do środowiska online. Dlatego w ubiegłym tygodniu na Facebooku zainaugurowana została grupa dla przyszłych monterów stolarki budowlanej – „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, z myślą o ich przyszłości zawodowej na rynku. W poniedziałek, 27 kwietnia br., miał miejsce pierwszy praktyczny webinar o szkleniu okien.
Hydro Extrusion Poland z certyfikatem ASI Chain of Custody

Hydro Extrusion Poland z certyfikatem ASI Chain of Custody

[ 29.04.2020 ]

W lutym tego roku dwa zakłady Hydro w Chrzanowie i Trzciance otrzymały certyfikację Performance Standard ASI potwierdzającą odpowiedzialne praktyki w obszarze produkcji, pozyskiwania surowców oraz zarządzania produktem w branży aluminiowej. Dziś marka może poszczycić się kolejnym sukcesem - obie fabryki zdobyły certyfikat ASI Chain of Custody.
KRISPOL rekomenduje nowy portal G-U

KRISPOL rekomenduje nowy portal G-U

[ 28.04.2020 ]

Firma KRISPOL zarekomendowała nowy projekt Grupy G-U. Producent uruchamia nowy serwis internetowy, skierowany do ostatecznego odbiorcy, KRISPOL deklaruje swoją aktywność. Drzwitarasowe.pl to strona poświęcona rozwiązaniom do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych.
Czy spadną ceny mieszkań? Ruszyła sprzedaż nieruchomości - deweloperzy walczą o klientów

Czy spadną ceny mieszkań? Ruszyła sprzedaż nieruchomości - deweloperzy walczą o klientów

[ 28.04.2020 ]

Rok temu podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju odbyła się debata „Budownictwo, koło zamachowe gospodarki – polskie firmy deweloperskie –wyzwania, perspektywa 2020-23” z udziałem wiceministra inwestycji i rozwoju, Artura Sobonia. Firmy budowlane wytwarzają bezpośrednio 7,4 proc. PKB, ale poprzez efekty pośrednie generują dodatkowe 9,3 proc. PKB. Łącznie sektor budowlany przyczynia się do powstawania 288 mld zł wartości dodanej, czyli 16,8 proc. PKB. Branża ta tworzy bezpośrednio 6 proc. liczby miejsc pracy, a pośrednio łącznie 15 proc., czyli 2 mln 90 tys. zatrudnionych. Obecnie ten sektor może okazać się kołem ratunkowym dla naszej gospodarki.

Flowcrete współtworzy CPG Europe

[ 23.04.2020 ]

CPG Construction Products Group Europe to nowa grupa skupiająca wiodące na rynku budowlanym marki, które współpracują ze sobą od 2019 roku.
Jak prowadzić działania komunikacyjne w czasie pandemii

Jak prowadzić działania komunikacyjne w czasie pandemii

[ 23.04.2020 ]

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Codziennie budzimy się i zastanawiamy, co nowego przyniesie rzeczywistość określona hasztagiem #zostanwdomu. Mimo powolnego odmrażania polskiej gospodarki, według wstępnych prognoz do 2022 roku możemy na zmianę spodziewać się sztywnej kwarantanny oraz chwili oddechu podczas jej rozluźniania. Jak odnaleźć się w tej sytuacji i jakie działania komunikacyjne prowadzić w okresie niepewności rynkowej
ThermoFibra z nagrodą TopBuilder 2020

ThermoFibra z nagrodą TopBuilder 2020

[ 23.04.2020 ]

Nowość w ofercie firmy Deceuninck – technologia ThermoFibra, wzmacniająca skrzydło okienne za pomocą wtopionych w profil pasm z włókna szklanego, została wyróżniona i nagrodzona statuetką w kategorii Nowość i Innowacja Roku przez kapitułę konkursu TopBuilder 2020. W tym roku wyróżnionych zostało 60 podmiotów godnych rekomendacji.
Marka na rynku budowlanym po pandemii

Marka na rynku budowlanym po pandemii

[ 22.04.2020 ]

Obserwując ruch w marketach budowlanych można odnieść wrażenie, że #koronawirus nie dotyczy tej branży. Czy jednak faktycznie producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych mogą spać spokojnie? Z pewnością nie, gdyż epidemia może dotknąć inwestycji budowlanych na każdym ich etapie. Przedłużające się procedury związane z rozpoczęciem nowych projektów, niepewność, ewentualne problemy kadrowe firm wykonawczych. Dodatkowo, widmo spowolnienia gospodarczego, wzrostu bezrobocia może przełożyć się zmniejszenie budżetów inwestycyjnych niektórych firm, jak i gospodarstw domowych. Z dużą pewnością część inwestorów może przesunąć w czasie zakup materiałów budowlanych. Tym samym wydłuży się czas na podjęcie decyzji o wyborze marki produktu.
G-U inspiruje do aktywnej walki z koronawirusem

G-U inspiruje do aktywnej walki z koronawirusem

[ 21.04.2020 ]

Włączając się w ogólnoświatową walkę z koronawirusem, firma G-U Polska przekazała Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zestaw do dekontaminacji. Sprzęt trafił do jednostki zajmującej się walką ze skażeniem, m.in. na terenie wielospecjalistycznego szpitala miejskiego im. Józefa Strusia, który pełni obecnie funkcję szpitala zakaźnego.
poprzednia 1 2 3 (4) 5 6 7 8 9 10 11 12 13 następna
 
Najnowsze publikacje
4500 metrów kwadratowych relaksu
 • 4500 metrów kwadratowych relaksu
 • Przyszłościowa alternatywa dla dużych okien
 • Elegant: doskonały design szyty na miarę
 • Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku
 • Przesuwna czy dwuskrzydłowa – jaką bramę wjazdową wybrać
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.