Szukaj w serwisie:

Publikacje / maszyny

 
PREZ-MET - poprostu maszyny

PREZ-MET - poprostu maszyny

[ 30.06.2020 ]

Doskonała znajomość rynku i sygnały płynące od producentów pozwoliły firmie Prez-Met zidentyfikować potrzebę usprawnienia procesu wytwarzania stolarki okiennej i drzwiowej, obniżyć jego koszty, a także poprawić jakość samego wyrobu finalnego. Powodami zaproponowanych przez przedsiębiorstwo innowacji były między innymi zaostrzające się normy zwiększania izolacyjności termicznej dla stolarki budowlanej, jakie zaczęły obowiązywać wszystkich europejskich producentów, jak również płynące z rynku sygnały o wzroście wymagań klientów w sferze estetyki gotowego wyrobu. Obecne perspektywy w tym sektorze skłaniają się w kierunku stolarki otworowej energooszczędnej, na którą rośnie zapotrzebowanie szczególnie na rynkach zagranicznych.
LogiKal 11.4 – przyszłość jest teraz w Twoich rękach

LogiKal 11.4 – przyszłość jest teraz w Twoich rękach

[ 30.06.2020 ]

Rok 2020 bez wątpienia upłynie pod znakiem długo wyczekiwanej, kolejnej edycji programu LogiKal 11.4. Wersja ta jest odpowiedzią na potrzeby rynku i użytkowników. Pod delikatnie odświeżonym interfejsem kryje się funkcjonalne narzędzie naszpikowane nowinkami ułatwiającymi i jeszcze bardziej przyspieszającymi codzienną pracę.
Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

[ 30.06.2020 ]

W ubiegłym roku informowaliśmy o udanej inwestycji firmy Jocz w maszyny elumatec do obróbki profili aluminiowych. Producent wdrożył 2 centra obróbcze w tym SBZ 122/75- 5 osiowe kompaktowe centrum oraz z tej samej serii maszyn SBZ 122/71- nowoczesne centrum 3 osiowe. Ponadto na hali w Rynie stanęła także piła dwugłowicowa DG 244 z tarczami wysuwany od dołu i kilka mniejszych maszyn namulanych.
Automatyzacja i przemysł 4.0 w kontekście produkcji stolarki aluminiowej

Automatyzacja i przemysł 4.0 w kontekście produkcji stolarki aluminiowej

[ 30.06.2020 ]

Odmieniana przez wszystkie przypadki czwarta rewolucja przemysłowa to przyszłość, która dzieje się dziś. Automatyzacja produkcji to nie przywilej, a konieczność w każdej branży. Dane demograficzne przedstawione w raporcie Labor 2030: The Collision of Demographics, Automation and Inequality nie pozostawiają złudzeń. Do 2030 roku liczba osób aktywnych zawodowo w Polsce zmniejszy się o milion. Dlatego wyjaśniamy, jak skutecznie przestawić firmę produkującą okna, drzwi i fasady na tory przemysłu 4.0. Podpowiadamy, czego się wystrzegać oraz jakie kryteria wziąć pod uwagę przy obieraniu strategii, aby rewolucja przyniosła maksymalne profity.
Firma Glass System nawiązała współpracę z elumatec.

Firma Glass System nawiązała współpracę z elumatec.

[ 30.06.2020 ]

Glass System to dostawca kompleksowych systemów nowoczesnej architektury szklanej. Oferuje on produkty pozwalające na wszechstronne wykorzystanie szkła, zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach budynku.
Najnowsze przelotowe centrum obróbczo-tnące od Wegoma Polska

Najnowsze przelotowe centrum obróbczo-tnące od Wegoma Polska

[ 13.08.2019 ]

Wegoma Polska dostarczyła najnowsze przelotowe centrum obróbczo tnące CNC FFA do aluminium i PVC do firmy AiFO Group zajmującej się produkcją drzwi przeszklonych dla przemysłu chłodniczego.
elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych

elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych

[ 30.07.2019 ]

Firma elumatec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów od kilku lat konsekwentnie powiększa rodzinę centrów obróbczych SBZ 122 o nowe modele, jednocześnie udoskonalając znane już wersje z tej serii maszyn. W ofercie elumatec znajdują się centra 3, 4 i 5 osiowe.
R&D TECH – zorientowani na sukces

R&D TECH – zorientowani na sukces

[ 30.07.2019 ]

Sukces rzadko jest kwestią szczęśliwego zbiegu okoliczności. W praktyce jest on wypadkową ciężkiej pracy, strategicznego myślenia, umiejętności uczenia się na błędach. Rynek nie pozostaje w bezruchu – jest żywą, dynamiczną strukturą, bezustannie podlegającą zmianom. Aby znaleźć się i utrzymać na szczycie, nie wystarczy dopasować się do jego oczekiwań – trzeba je kreować.
Nowa technologia zgrzewania Precision Line® firmy Prez-Met®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® firmy Prez-Met®

[ 30.07.2019 ]

Każdy producent stolarki okiennej zadaje sobie pytania: jak usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić aby podnieść wydajność i jakość swoich wyrobów, a przez to konkurencyjność, która wpłynie na większą sprzedaż i zyskowność firmy. Kolejnym dylematem jest także to, jakiego producenta maszyn i urządzeń należy wybrać aby osiągnąć pożądany efekt, który zamierzyliśmy. Decyzja nie jest prosta, wyboru trzeba dokonać po dogłębnej analizie, tak aby zakupione maszyny faktycznie spełniały nasze oczekiwania. Należy się zastanowić nad tym, czy urządzenia które chcemy zakupić nie są o zbyt małej wydajności i zbyt skomplikowanej obsłudze, generując tym samym wyższe koszty produkcji.
LogiKal® MES – postaw na wydajność

LogiKal® MES – postaw na wydajność

[ 30.07.2019 ]

Rozwój to nieustanne poszukiwanie nowych obszarów budowania przewagi rynkowej. Firma ORGADATA, zgodnie ze swoją ideą ciągłego rozwoju, wprowadziła na rynek rewolucjonizujące narzędzie, jakim jest LogiKal® MES, czyli system zarządzania projektami, który całkowicie eliminuje potrzebę korzystania z materiałów drukowanych. Rozwijana przez firmę ORGADATA koncepcja bezpapierowej produkcji to oszczędność czasu, optymalizacja kosztów, a przede wszystkim gwarancja sprawnego przepływu informacji podczas pracy nad projektem.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
Najnowsze publikacje
Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Jak zadbać o ciepło domowego ogniska, czyli warstwowy montaż stolarki otworowej
 • Stolarka gotowa na WT2021 – jakie bramy, okna i drzwi wybrać do swojego domu
 • I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły
 • Profesjonalne taśmy tesa® ACXplus – innowacyjne rozwiązanie w budowie okien
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.