Szukaj w serwisie:

Nowy napęd do starej bramy

Codziennie ręcznie otwierasz i zamykasz bramę? Wyobraź sobie, że wracasz do domu, pada ulewny deszcz, a Ty musisz wyjść z samochodu, aby wjechać na podwórko. Po wykonaniu zadania wsiadasz więc do auta przemoczony i zmarznięty – nie o tym marzyłeś po ciężkim dniu pracy, prawda? Jeśli zależy Ci na komfortowym dostępie do posesji, warto pomyśleć o zautomatyzowaniu wjazdu.

Nowy napęd do starej bramy

Dla większości Polaków samochód jest podstawowym środkiem transportu. Przynajmniej raz dziennie wykonujemy zatem dwie czynności: wyjeżdżamy i wjeżdżamy na posesję, która jest zazwyczaj ogrodzona. A siłowanie się z bramą, zwłaszcza podczas niepogody, nie jest ani wygodnie, ani tym bardziej przyjemne. Istnieje jednak skuteczny, prosty oraz niedrogi sposób na to, aby uniknąć tego wysiłku. Jaki? Wystarczy doposażyć ją w dobrej jakości siłownik i SMART HOME mamy na wyciągnięcie ręki.

Twój komfort zależy tylko od Ciebie

Nowy napęd do starej bramyNowy napęd do starej bramy

Zautomatyzować w dowolnym momencie można właściwie prawie każdą bramę – zarówno skrzydłową, jak i przesuwną. Wystarczy zainstalować siłownik, doprowadzić energię elektryczną układając przewody pod ziemią oraz połączyć z centralką sterującą. – Każdy napęd składa się z kilku elementów: co najmniej jednego siłownika, centrali sterującej oraz elementów zabezpieczających takich jak zestaw fotokomórek. Ostatnim z nich jest zaś pilot, dzięki któremu możemy wygodnie sterować automatyką, choć w tym celu z powodzeniem użyjemy również specjalnej aplikacji w telefonie U-Control – tłumaczy Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska. Samodzielna instalacja produktu to niełatwe zadanie, dlatego opłaca się zdać się na pomoc profesjonalistów. – Montaż powierzmy firmie rekomendowanej przez producenta, wówczas będziemy mieć pewność wysokiej jakości usługi. Dobry montaż jest bowiem tak samo ważny jak dobry produkt, o czym stale przekonujemy w ramach kampanii społecznej „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” – dodaje. Przy doborze napędu warto poradzić się instalatora bądź eksperta w sklepie, który oceni nasze potrzeby, biorąc pod uwagę rozmiar skrzydeł, ich wagę oraz przewidywaną intensywność pracy. Dodatkowo, porównując poszczególne rozwiązania, warto mieć na względzie szybkość pracy urządzenia, gdyż ta może się różnić w zależności od wydajności danego modelu.

Bezpieczeństwo to podstawa

Brama powinna stanowić barierę przed wtargnięciem na posesję niepowołanych osób. Dlatego warto wybrać napęd, który zapewni nam bezpieczeństwo w tym zakresie, dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu transmisji danych. – Nadajniki BFT korzystają z systemu kodowania Rolling Code, zarządzającego w całkowicie pozbawiony ryzyka sposób sterowaniem i uniemożliwiającego jakąkolwiek ingerencję z zewnątrz. Naciśnięcie przycisku nadajnika wysyła do centrali sterującej każdorazowo inny kod, który może zostać zidentyfikowany jedynie przez nadajnik i zaakceptowany tylko jeden raz. Wygenerowany algorytm uniemożliwia reprodukcję kodu. W taki mechanizm jest wyposażony np. siłownik elektromechaniczny PHOBOS BT do bram skrzydłowych o masie do 400 kg i długości do 2,5 m – tłumaczy Andrzej Trojanowski. Ponadto brama przy napotkaniu na przeszkodę powinna zatrzymać się w określonym czasie, co jest szczególnie ważne w przypadku rodzin z dziećmi. – Produkty BFT wyposażone są w funkcję D-TRACK, dzięki czemu zapewniają niezwykle precyzyjną kontrolę ruchu bramy i dużą czułość na przeszkody – dodaje.

Nowy napęd do starej bramyNowy napęd do starej bramy

Dziś automatyzacja elementów wyposażenia domu i jego najbliższego otoczenia zyskuje na znaczeniu, każdy chce przecież żyć wygodniej. Dlatego zainstalowanie napędu do już istniejącej bramy wjazdowej to prosty sposób na nadanie jej większej funkcjonalności stosunkowo niewielkim kosztem. Taka inwestycja z pewnością pozytywnie przełoży się na nasz komfort i bezpieczeństwo.

 

źródło: BFT Polska

 
Najnowsze publikacje
Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym
 • Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku – analiza PSB
 • Membrany VI-PRO® EPDM – wodoodporna izolacja okien i fasad
 • Aluminiowe rolety zewnętrzne - nowość w ofercie Aliplast
 • Nowy wymiar drzwi - wielkie wejście w nowoczesną architekturę
 • Reklama

  Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2021 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.