Szukaj w serwisie:

I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły

Budownictwo pasywne jest jednym z najważniejszych trendów w Zachodniej Europie. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością również w Polsce. Nic w tym dziwnego – energooszczędna forma stawiania domów niesie ze sobą wiele korzyści. Jednym z najpopularniejszych reprezentantów tego stylu są budynki typu modern barn, będące domami w stylu nowoczesnej stodoły. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by nasze miejsce do życia było jak najbardziej funkcjonalne.

 

Doświetlenie pomieszczeń – najważniejsza cecha w modern barn house

 

Projekt domu w stylu modern barn z pewnością pokochają miłośnicy elegancji i prostoty. Minimalistyczna bryła przykryta dwuspadowym dachem, wykończenie czerpiące pełnymi garściami z tradycyjnych wzorców typowych dla terenów podmiejskich oraz prosta realizacja sprawiają, że na urzeczywistnienie takiego projektu decydują się zarówno amatorzy współczesnego designu, jak i fani oszczędności – nie tylko tej aranżacyjnej czy architektonicznej, ale również ekonomicznej.

 

Dom w stylu stodoły z założenia powinien być możliwie jak najbardziej ekologiczny, a do jego głównych wyróżników powinniśmy zaliczyć niskie zużycie energii oraz emisję niewielkiej ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Gigantyczny wpływ na osiągnięcie tego celu ma odpowiednie nasłonecznienie mieszkań. Rozsądnym jest takie rozplanowanie domu, aby przez okna wpadało maksimum światła słonecznego.

 

I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły

 

 

Nasłonecznienie mieszkań – rozmieszczenie okien ma znaczenie

 

Celem budownictwa pasywnego jest maksymalizacja zysków energetycznych i ograniczenie strat ciepła. Dzięki wiedzy oraz nowoczesnym technologiom możemy stworzyć budynek, który potrzebuje nawet siedmiokrotnie mniej energii niż analogiczny, postawiony według standardowych norm. Z pomocą przychodzi energia słoneczna, która jest darmowa i przyjazna środowisku. Żeby móc wykorzystać ją w pełni, kluczowe jest odpowiednie ulokowanie stolarki okiennej.

 

I choć prawdziwe stodoły raczej nie posiadają okien, to domy w stylu modern barn prezentują się doskonale, kiedy ich głównym motywem kompozycyjnym są duże przeszklenia. Najlepiej zaplanować je od południowej strony, wówczas zapewnią doskonałe dogrzanie oraz doświetlenie pomieszczeń. Taki zabieg nie tylko wpłynie na nasz komfort, ale pozwoli też sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu całego domu.

 

Projekt typu modern barn – na co jeszcze zwrócić uwagę

 

Dom w stylu stodoły powinien cechować minimalizm. Połączenie tradycyjnego wyglądu z nowoczesnym podejściem do aranżowania przestrzeni sprawia, że projekty modern barn house zachwycają coraz większe rzesze osób decydujących się na dom wolnostojący. Oryginalne fasady zazwyczaj skrywają praktyczne rozwiązania, które ułatwiają życie mieszkańcom oraz czynią dom energooszczędnym.

 

Szyby ECLAZ – szyby na miarę XXI wieku

 

Umiejscowienie okien ma ogromny wpływ na nasłonecznienie mieszkań. Jednak, aby wycisnąć z nich maksimum przepuszczalności energii słonecznej, bardzo ważne są parametry techniczne pakietu szybowego. W dużej mierze to właśnie one mają decydujący wpływ na temperaturę i doświetlenie pokoju. Szyby, które można postawić w ścisłej czołówce pod względem właściwości, to szyby ECLAZ.

 

– Nasze szkło zostało zaprojektowane z myślą o energooszczędności w zespoleniach dwukomorowych. Wybór tak innowacyjnego rozwiązania daje gwarancję uzyskania najwyższej wartości zysku energii słonecznej (g 60%, w konfiguracji 4-18argon-4-18argon-4mm), co zapewnia zarówno energooszczędność, jak i komfort cieplny w miesiącach zimowych. Całość dopełniają doskonałe parametry termoizolacyjności (Ug 0,5), jak i dostęp do światła naturalnego na poziomie oferowanym przez szyby jednokomorowe (Lt 77%). W efekcie nie trzeba już wybierać pomiędzy światłem naturalnym a komfortem zimą – podkreśla Maciej Mańko, ekspert marki Saint-Gobain Building Glass Polska.

 

I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły

 

 

ECLAZ – zobacz i poczuj więcej

 

ECLAZ gwarantuje nawet o 10% lepszy dostęp do światła dziennego oraz o 20% lepszą wydajność energetyczną w zestawieniu z najlepszymi oknami dostępnymi na rynku. Ze względu na parametry techniczne, szyby ECLAZ znakomicie wpisują się w ideologię budownictwa pasywnego i doskonale sprawdzą się w domach typu nowoczesna stodoła. Zapewnią komfort termiczny oraz idealne nasłonecznienie wszystkich pomieszczeń. Od nas zależy, jaki widok będzie wpadał do środka wraz z promieniami słonecznymi. W połączeniu z zieloną działką duże przeszklenia sprawią, że we własnym salonie będziemy mogli poczuć się jak na werandzie u babci. Przytulny klimat w połączeniu z nowoczesnością jeszcze nigdy nie był tak harmonijny.

 

 
Najnowsze publikacje
Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym
 • Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku – analiza PSB
 • Membrany VI-PRO® EPDM – wodoodporna izolacja okien i fasad
 • Aluminiowe rolety zewnętrzne - nowość w ofercie Aliplast
 • Nowy wymiar drzwi - wielkie wejście w nowoczesną architekturę
 • Reklama

  Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2021 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.