Szukaj w serwisie:

Wymiana drzwi zewnętrznych

Początek jesieni to ostatni moment, aby się upewnić, czy nasz dom jest odpowiednio przygotowany na nadejście niskich temperatur. Jeżeli w trosce o komfort cieplny mieszkańców zamierzamy wymienić drzwi zewnętrzne, to nie zapominajmy, że jakość wyrobu musi iść w parze z jakością montażu.

Szczelne drzwi wejściowe są jednym z podstawowych warunków wygodnego użytkowania domu lub mieszkania. Tłumią one dźwięki dobiegające z zewnątrz, a także chronią pomieszczenia przed wychłodzeniem, pozwalając tym samym odczuwalnie zmniejszyć koszty ogrzewania zimą. Z wymianą wysłużonych drzwi zewnętrznych nie należy zwlekać, jednak aby inwestycja była w pełni udana, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na parametry użytkowe samego wyrobu, ale również na  metodę jego montażu. Częstym rezultatem błędów popełnionych podczas instalacji drzwi zewnętrznych są mostki termiczne, które stają się drogą systematycznej ucieczki ciepła z pomieszczeń. Dlatego istotnym etapem czynności montażowych, następującym po umocowaniu drzwi w otworze, jest precyzyjne uszczelnienie przestrzeni wokół ościeżnicy przy pomocy pianki poliuretanowej. Z zadaniem tym doskonale poradzi sobie pianka Soudafoam Doors marki Soudal, stosowana łącznie ze specjalnymi taśmami paroizolacyjnymi, które wchodzą w skład systemu Soudal Window System (SWS).

Wymiana drzwi zewnętrznych

 

Pianka Soudafoam Doors charakteryzuje się doskonałymi parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej. Jest wysoce wydajna, ma perfekcyjną przyczepność do niemal wszystkich materiałów budowlanych, a jej obróbka możliwa jest już po około 30 minutach od aplikacji. Znajduje ona powszechne zastosowanie przy montażu stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Soudafoam Doors daje gwarancję optymalnego wypełnienia szczelin obwodowych wokół ościeżnicy, dzięki czemu drzwi są skutecznie wygłuszone a straty ciepła zredukowane do minimum. Pianka ta zalecana jest również do uszczelniania m.in. parapetów, progów, stopni schodów i rolet, izolacji przepustów rurowych, a także do wypełniania ścianek działowych oraz pęknięć w ścianach i sufitach.  Co istotne, dzięki zaworowi Duravalve, posiada ona stabilną, najwyższą wydajność przez cały okres jej przydatności do użycia, tj. przez 24 miesiące.

Podczas instalacji drzwi wejściowych kluczowe jest wykonanie uszczelnień wewnętrznych i zewnętrznych przy pomocy wysokiej jakości taśm paroizolacyjnych, które stanowią komponenty systemu Soudal Window System (SWS). System ten, opracowany przez firmę Soudal z myślą o energooszczędnym budownictwie, umożliwia prawidłowy montaż warstwowy stolarki otworowej (tzw. „ciepły montaż”). Zewnętrzne i wewnętrzne taśmy SWS zabezpieczają warstwę izolacji w postaci pianki poliuretanowej przed działaniem wilgoci, w rezultacie czego pianka nie traci swoich właściwości, a drzwi wejściowe dobrze pełnią swoje funkcje.

 źródło: Soudal

 
Najnowsze publikacje
Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Jak zadbać o ciepło domowego ogniska, czyli warstwowy montaż stolarki otworowej
 • Stolarka gotowa na WT2021 – jakie bramy, okna i drzwi wybrać do swojego domu
 • I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły
 • Profesjonalne taśmy tesa® ACXplus – innowacyjne rozwiązanie w budowie okien
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.