Szukaj w serwisie:

Szkło w energooszczędnym budownictwie

Najnowszy raport opublikowany przez Glass For Europe „Potencjalny wpływ szkła na oszczędność energii i redukcję emisji CO2” nie pozostawia wątpliwości odnośnie roli szklenia w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie. Raport przedstawia jakie oszczędności związane ze zmniejszeniem zużycia energii i ograniczeniem emisji CO2 osiągną budynki w Europie, jeżeli we wszystkich zostaną zainstalowane przeszklenia o doskonałych parametrach izolacji termicznej, ochrony przeciwsłonecznej.

Szkło w energooszczędnym budownictwie

Rozwiązania te są już dzisiaj dostępne w ofercie Saint-Gobain Building Glass Polska. Jednym z nich jest ECLAZ, produkt bez kompromisów. ECLAZ gwarantuje połączenie najlepszej wydajności energetycznej z niezrównanym dostępem do naturalnego światła dziennego. Możliwość korzystania z profitów izolacji termicznej zespoleń dwukomorowych (doskonała izolacyjność cieplna, wysokie zyski energetyczne) przy jednoczesnym zapewnieniu ilości naturalnego światła jak w zespoleniach.

Facebook Post

https://www.facebook.com/saintgobainbgp/photos/a.407415249395344/1887006281436226/?type=3

Kolejnym przykładem jest nowość w rodzinie szkieł przeciwsłonecznych Saint-Gobain Building Glass Polska – COOL-LITE® SKN 183 & 183 II. To wysokoselektywne szkło zapewnia najlepszy dostęp do światła dziennego dzięki przepuszczalności światła (LT=75%) w połączeniu z niskim współczynnikiem przepuszczalności energii słonecznej g (0,40) oraz wysokiej selektywności (s=1.88). COOL-LITE® SKN 183 & 183 II. Zachowuje neutralny wygląd przy jednoczesnym zachowaniu skutecznej ochrony przeciwsłonecznej i doskonałej izolacyjności cieplnej.

Facebook Post

https://www.facebook.com/saintgobainbgp/photos/a.407415249395344/1873506176119570/?type=3

To tylko przykłady z szerokiej oferty produktowej, spełniające już dzisiaj zalecenia wynikające z opublikowanego raportu.

Dwa scenariusze

Raport Glass for Europe Raport przedstawia analizę dwóch scenariuszy dla 2030 r. lub 2050 r. W pierwszym scenariuszu budynki zużywałyby rocznie o blisko 30% energii mniej, co wiązałoby się też ze zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla o 28%. W scenariuszu dla 2050 roku oszczędności energii i spadek wytwarzanego CO2 byłyby na poziomie 37%. Polska w tym zakresie ma jeszcze więcej do zyskania. Zainstalowanie przeszkleń o doskonałych parametrach izolacji termicznej i ochrony przeciwsłonecznej może zredukować w roku 2030 zużycie energii o 34 procent i ograniczyć emisję CO2 o 30 procent. Dla roku 2050 wynik ten kształtuje się na poziomie nawet 40%. Warto zauważyć, że prawie połowę potencjalnych oszczędności przewidzianych dla 2030 r. moglibyśmy osiągnąć w ciągu najbliższych 10 lat, gdybyśmy tylko zastosowali odpowiednie szkło na nowych budynkach oraz podwoili (z 2% do 4% rocznie) współczynnik wymiany starych przeszkleń na szkło lepszych parametrach.

Bo szyba ma znaczenie!

Najnowsze badania dowodzą, że 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach a komfort nabrał innego głębszego znaczenia. Nie chodzi już tylko o wygodę, ale o dostosowanie klimatu wewnątrz budynku, który wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie, efektywność i przede wszystkim zdrowie. Czynnikiem, który coraz częściej wysuwa się na pierwszy plan to troska o środowisko naturalne i dbałość, aby w przyszłości nie zabrakło jego zasobów dla przyszłych pokoleń. Dane z raportu Glass for Europe w bardzo jasny i konkretny sposób pokazują, że zastosowanie szklenia o wysokiej wydajności energetycznej ma istotny wpływ na ochronę środowiska oraz zmniejszenie kosztów energii potrzebnej do ogrzewania oraz chłodzenia budynków. Należy więc patrzeć szerzej na dobór pakietów szybowych biorąc pod uwagę nie tylko współczynnik termoizolacyjności (Uw), czy współczynnik przepuszczalności energii słonecznej (g) dla komfortu termicznego, ale również współczynnik przepuszczalności światła (Lt) dla komfortu wizualnego i jak najlepszego wykorzystania dostępu do naturalnego światła dziennego.

 

źródło: Saint-Gobain Building Glass Polska

 
Najnowsze publikacje
Wymiana drzwi zewnętrznych
 • Wymiana drzwi zewnętrznych
 • Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości
 • Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę
 • Okna do domu w stylu industrialnym
 • Bezpieczny powrót ze szkoły – drzwi nie tylko na klucz
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.