elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych
elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych

Firma elumatec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  producentów  od kilku lat konsekwentnie powiększa rodzinę centrów obróbczych SBZ 122 o nowe modele,  jednocześnie udoskonalając znane już wersje  z tej serii maszyn. W  ofercie elumatec znajdują się centra  3, 4 i 5 osiowe.

W tym roku swoją premierę podczas targów BAU w Monachium  miało najnowsze centrum tej serii SBZ 122/70 Plus. Nowy model cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas targów wśród producentów stolarki, co znalazło odzwierciedli w dużej ilości zapytań ofertowych.

SBZ 122/70 PLUS to 3- osiowe centrum,  na którym dodatkowo istnieje  możliwość obróbki końcówek profili frezem palcowym lub tarczowym. Maszyna została zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wymaganiom automatycznej obróbki profili aluminiowych, PVC i stalowych. Pomimo niewielkiej przestrzeni jaką zajmuje,  maszyna ma ogromne możliwości jeśli chodzi o zakresy obróbcze.  Na centrum można obrabiać profile dwukrotnie dłuższe niż łoże dzięki zastosowaniu drugiego punktu zerowego z prawej strony maszyny.  Maszyna charakteryzuje się znacznie ulepszonym użytkowaniem i zmniejszonym zużyciem energii. Optymalna- kompaktowa budowa opracowanego modelu podstawowego maksymalizuje całkowitą wydajność na metr kwadratowy, a innowacyjna technologia sterowania gwarantuje mniejsze zużycie energii elektrycznej. Centrum SBZ 122/70 Plus, wyposażone w trzy osie, posiada również dynamiczny serwonapęd, który ustawia jednostkę obróbczą z prędkością do 60 m / min oraz  system automatycznego rozpoznawania i pozycjonowania  zacisków co zapobiega kolizjom.  Chłodzone powietrzem wrzeciono o mocy 8 kW  cechuje wysoki moment obrotowy, dzięki czemu precyzyjnie obrabia cienkościenne profile stalowe służące jako wzmocnienie do PCW   a przy tym  też znajduje zastosowanie w ślusarce stalowej ppoż.  Centrum SBZ 122/70 plus świetnie się sprawdza w obróbce profili przemysłowych.

Maszyna współpracuje z piłą dwugłowicową  za pomocą programów technologicznych dostępnych na rynku. Takie zestawienie stanowi idealny duet do produkcji  okien i drzwi.

eluCam, przejrzysty i bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, umożliwia ręczne wprowadzanie zmian nawet podczas pracy maszyny, a zdalna konserwacja może być również przeprowadzana przez TCP / IP za pomocą połączenia internetowego.   eluCam umożliwia również programowanie obróbek w 3D na profilach wprowadzonych do komputera maszyny w wersji DXF.

Wśród udanych serii 628 znajduje się w pełni zautomatyzowane centrum przelotowe SBZ 628 XL, które stało się popularne wśród użytkowników z branży konstrukcji metalowych dzięki swojej ultra wysokiej elastyczności i niezawodności procesu produkcji.

   Spełniając oczekiwania klientów firma  elumatec opracowała i wprowadziła do oferty  nowy model  SBZ 628 S, który również  miał premierę na BAU 2019 i został bardzo dobrze przyjęty przez  odwiedzających. Ta wersja została stworzona z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach, zorientowanych na rozwój, zapewnia wszystkie istotne funkcje a jednocześnie jest atrakcyjna cenowo. Centrum SBZ 628 S zostało wyposażone w cztery wrzeciona o mocy 6 kW każde rozmieszczone na ringu obrotowym, co pozwala na ciągłą obróbkę profili przy dowolnej kombinacji kątów pomiędzy 0 ° a 360 °. Ten elastyczny zakres kątów ma również zastosowanie przy stosowaniu kątów cięcia do obróbki profili w różnych sytuacjach mocowania. Pięć do dziesięciu profili o długości 3000 - 7600 mm mieści się na magazynie załadunkowym SBZ 628 S, a opatentowany system chwytaka precyzyjnie i szybko przesuwa profile o najbardziej skomplikowanych przekrojach  do odpowiedniej pozycji obróbki. Dodatkową zaletą jest zespół piły 2-osiowej, wyposażony w tarczę  650 mm, dzięki któremu można przeciąć przekroje profili do 200 x 160 lub 160 x 200 mm. Cięcia mogą być wykonane w zakresie od 45 ° do 135 °. Z SBZ 628 S, elumatec AG wprowadza model podstawowy, który zapewnia wszystkie niezbędne podstawowe funkcje i oferuje szeroki zakres opcji dla producentów okien i drzwi aluminiowych.  

 

źródło: elumatec

OKNO 1/2019