Szukaj w serwisie:

Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami

Klimat ulega zmianom i odczuwamy to także w Polsce. Burze są częstsze i gwałtowniejsze niż kiedyś, większa jest także prędkość wiatru w trakcie ich trwania. Klimatolodzy prognozują, że zjawiska dotychczas nietypowe, takie jak właśnie nagłe, niespodziewane burze oraz trąby powietrzne czy susze, będą się nasilać. Warto więc tak stworzyć swój dom, by był odporny na gwałtowne zmiany pogody.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przed każdą zbliżającą się burzą radzi, by odłączyć sprzęty domowe od prądu, zabezpieczyć drzwi, okna oraz przedmioty znajdujące się na parapetach i balkonie. Jak wiadomo są to rozwiązania doraźne. Tymczasem nowoczesne technologie związane z Internetem Rzeczy pozwalają zagwarantować skuteczną i trwałą ochronę domu. Zapewnianie bezpieczeństwa powinno być przecież podstawową funkcją każdego odpowiednio skonstruowanego i wyposażonego budynku. Dostępne na rynku rozwiązania chronią mieszkańców i jednocześnie gwarantują im komfort w codziennym życiu.

Nadchodzi burza? Zamknij okno zdalnie

Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzamiW inteligentnym budownictwie można sterować urządzeniami i obiektami na odległość, i to nawet z drugiego końca świata. Tego typu rozwiązanie umożliwia wygodne i bezpieczne przewietrzanie mieszkania, bardzo przydaje się też w trakcie burzy. Zarządzanie oknami umożliwiają umieszczone w nich siłowniki o zasilaniu 230 V prądu zmiennego. Te niewielkie urządzenia można zamontować w każdym domu, indywidualnie dopasowując je do poszczególnych okien. Do wyboru są siłowniki łańcuchowe, które występują w wersji nawierzchniowej lub ukrytej (zabudowanej w ramie okna) oraz siłowniki wrzecionowe dostępne wyłącznie w wersji nawierzchniowej.

Bardzo wygodną metodą jest także zastosowanie w oknach rozwierno-uchylnych specjalnych siłowników, takich jak Eltral K18 DK grupy GU. Naciśnięcie klawisza aktywuje wtedy funkcję rozwarcia okna i umożliwia sterowanie nim. Bezpieczne i szczelne domknięcie zapewnia dodatkowo zabudowany napęd ryglowy VAN DK. Rewolucyjny siłownik można stosować niezależnie we wszystkich oknach z aluminium, drewna czy tworzyw.

Centrala pogodowa pokieruje Twoim mieszkaniem tak, jak sobie życzysz

Dzięki siłownikom okna można uchylać i zamykać nie tylko poprzez umieszczony obok nich klawisz, ale również przez sterowanie radiowe czy za pomocą smartfona. Jeśli okna doposażymy jeszcze w moduł sterujący GU Controller IO oraz centralę zarządzającą (np. Tahoma Premium marki Somfy), która połączy okno z telefonem, zyskujemy możliwość sprawdzania w aplikacji czy okno jest aktualnie otwarte czy zamknięte. To jednak nie wszystko.

Jak zabezpieczyć swój dom przed gwałtownymi burzami

- Jeśli tylko mamy dostęp do internetu, możemy sterować oknami, zamykając je i otwierając w dowolnym momencie, nawet jeśli znajdujemy się setki kilometrów od domu. W razie burzy potrzebna będzie nam tylko chwila, by zabezpieczyć dom. Innym zaawansowanym rozwiązaniem jest centrala pogodowa, która dzięki połączeniu z umieszczoną na dachu lub elewacji czujką automatycznie zamyka wszystkie okna w razie silnego wiatru czy deszczu - wyjaśnia Dariusz Nowak z GU Polska, producenta innowacyjnych rozwiązań dla okien i drzwi.

Centralę pogodową można ustawić według własnych potrzeb, programując ją tak, by zabezpieczała mieszkanie w razie konkretnego natężenia opadów czy siły wiatru.

 

źródło: GU Polska

 
Najnowsze publikacje
Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Rynek szkła architektonicznego w dobie pandemii COVID-19
 • Montaż stolarki – wczoraj i dziś
 • Wirtualny spacer po stoisku REHAU już dostępny
 • Uniwersalna ościeżnica kątowa firmy Hörmann Nieograniczone możliwości montażu
 • Reklama

  Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone
Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.