Szukaj w serwisie:

LogiKal® w centrum zainteresowania

Komunikacja to podstawa. Ta zasada obowiązuje również w przypadku technologii. LogiKal®, oprogramowanie do projektowania okien, drzwi i fasad firmy Orgadata, pozwala na skomunikowanie i połączenie wielu różnych, wzajemnie uzupełaniających się, aplikacji. W ten sposób pracownicy otrzymują niezbędne wsparcie w codziennej pracy, na każdym jej etapie.

Ciągłe i innowacyjne wdrażanie oprogramowania jest kluczowym czynnikiem sukcesu firm z branży stolarki otworowej. Orgadata niejednokrotnie już udowodniła, że jej program LogiKal® właśnie taką funkcję pełni. Pozwala on bowiem na usprawnienie przesyłania danych, zwiększenie przejrzystości procesów oraz integrację z niemal każdym systemem informatycznym w przedsiębiorstwie.

LogiKal® w centrum zainteresowaniaLogiKal® w centrum zainteresowania

Kompatybilność z wieloma programami graficznymi, to tylko jedna z wielu cech programu, które są niezwykle cenione przez użytkowników. Najnowsza wersja programu – LogiKal® 11 – jest wyposażona w specjalny interfejs pozwalający na dwukierunkowe połączenie z zewnętrznymi programami typu CAD. Wymiana danych odbywa się na bieżąco, zatem gdy modyfikacji ulegnie jakiś wymiar, to rysunek w programie CAD zostanie natychmiast zaktualizowany. Podobnie dzieje się w przypadku zmian w CAD – dane w programie LogiKal® zostaną niezwłocznie uzupełnione. Użytkownicy programu LogiKal® cenią sposób, w jaki funkcja ta usprawniła ich pracę, do tego stopnia, że nazwali ją najlepszym przykładem idealnej współpracy oprogramowania. Znika konieczność ręcznego wprowadzania danych, co przekłada się wprost na oszczędność czasu, ale również zwiększa dokładność i pewność informacji, z których korzystają przecież wszyscy pracownicy zaangażowani w projekt.

LogiKal® idealnie współdziała z każdym rodzajem oprogramowania w centrach obróbczych. Użytkownicy mogą w zasadzie całkowicie zaufać takiemu duetowi w kwestii sterowania. Nie ma potrzeby samodzielnego programowania maszyn, ponieważ wszystkie informacje dotyczące danej konstrukcji, przekazywane są bezpośrednio z biura na halę produkcyjną. Oczywiście, jeśli sytuacja tego wymaga i potrzebne są niestandardowe ustawienia, klient ma zawsze możliwość manualnego zaprogramowania maszyny.

Niezmiennie od wielu lat, program pozwala na komunikację z systemami typu ERP. Możliwości, jakie daje połączenie LogiKal® z oprogramowaniem do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, są praktycznie nieograniczone.

Obok różnorodnych możliwości będących wynikową interfejsu wymiany danych, LogiKal® jako narzędzie do konstruowania i kalkulacji, udostępnia szereg dodatkowych funkcji. Dobrym przykładem jest automatyczne generowanie dokumentacji CE oraz deklaracji właściwości użytkowych, które obecnie są dokumentami obowiązkowymi. Są one tworzone na podstawie danych zawartych w programie. Dzięki temu bez problemów producenci dostosowują swoje wyroby do obowiązujących przepisów.

Po sukcesie programu LogiKal® przyszedł czas na kolejny krok. W tym roku firma Orgadata wypuściła na rynek najnowsze narzędzie do kontroli procesów produkcyjnych – LogiKal® MES (Manufacturing Execution System). Jest to odpowiedź na wciąż rosnące wymagania branży ślusarki w zakresie cyfryzacji pracy. Program kontroluje, optymalizuje a w efekcie usprawnia wszystkie procesy produkcyjne. Poza tym, dzięki porównaniu przyjętych założeń z faktycznymi efektami, LogiKal® MES pozwala oszczędzić czas oraz wyeliminować papierowy przepływ informacji. Kolejne etapy pracy są automatycznie dokumentowane w systemie, a przedsiębiorstwo nie musi dodatkowo tworzyć osobnej dokumentacji zakładowej kontroli produkcji.

Więcej informacji na stronie www.orgadata.pl.

 

źródło: kwartalnik OKNO 2/2018

 
Jak budować, żeby nie modernizować
 • Jak budować, żeby nie modernizować
 • ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1“ E30 nowy system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej dla fasad przeciwpożarowych
 • Z rewolucyjną technologią hybrydową w uszczelnienia okienne przyszłości
 • Ukryj się przed upałem i owadami
 • ULTIMA ENERGY, bo zawsze można lepiej
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->