oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

5 zalet inteligentnego domu

Dzięki technologicznym innowacjom mieszkamy coraz bardziej komfortowo, bezpiecznie i inteligentnie. Sprzedaż rozwiązań dla inteligentnego domu rośnie z roku na rok. Skąd tak duża popularność? Przedstawiamy 5 zalet inteligentnego domu.

5 zalet inteligentnego domu5 zalet inteligentnego domu5 zalet inteligentnego domu

Bezpieczeństwo

Priorytetem dla twórców systemów stosowanych w inteligentnych domach jest bezpieczeństwo. Dotyczy to szczególnie drzwi (również tarasowych) i okien. W najbardziej nowoczesnych domach odchodzi się już od montażu tradycyjnych zamków otwieranych tylko za pomocą klucza. – Coraz bardziej popularna jest biometryczna kontrola dostępu. Drzwi otwierane są za pomocą czytnika linii papilarnych. To bardzo bezpieczne i jednocześnie wygodne rozwiązanie. W inteligentnych domach okna i drzwi mogą zostać sprzężone z centralą zarządzająca np. Tahoma Somfy, dzięki czemu możliwe jest sterowanie na odległość - pod warunkiem że mamy dostęp do Internetu. W każdej chwili możemy sprawdzić, czy nikt nie wszedł do naszego domu, a w razie potrzeby interweniować – nawet będąc setki kilometrów dalej – tłumaczy Szymon Krauze z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej.

Oszczędność

Mimo tego, że budowa domu opartego na innowacyjnych rozwiązaniach wciąż jest droższa niż w przypadku tradycyjnego budynku, w skali czasu oszczędności są naprawdę znaczące. Najlepiej widać to w przypadku systemu sterowania ogrzewaniem. Dzięki niemu możemy spodziewać się oszczędności na poziomie kilkudziesięciu procent. Również automatyczne sterowanie oświetleniem pozwala kontrolować zużycie energii elektrycznej i znacznie zmniejszyć rachunki za prąd.

Wygoda

Innowacyjne rozwiązania we własnym domu mają służyć naszej wygodzie. – Możliwość otwierania okien czy drzwi za pomocą aplikacji w telefonie to wygoda, ale też poprawa jakości życia. Inteligentny dom pozbawiony barier architektonicznych jest ogromnym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych, dzieci i seniorów. Dzięki inteligentnym i zautomatyzowanym rozwiązaniom np. otwieranie dużych i ciężkich drzwi tarasowych przestaje być  przeszkodą. Są tez oczywiście rozwiązania, które po prostu pomagają na co dzień, jak np. okno wyposażone w siłownik wraz z czujką pogodową na dachu lub elewacji, dzięki którym w połączeniu z centralą zarządzającą, okno zamknie się na wypadek deszczu lub wiatru–  mówi Szymon Krauze z GU Polska.

Personalizacja

Inteligentny dom dostosowuje się do naszych potrzeb, ponieważ jest zaprogramowany z myślą o swoich mieszkańcach. Decydujemy o temperaturze w poszczególnych pomieszczeniach, czy natężeniu światła. Automatyczne rolety otworzą się w sypialni w porze pobudki, a drzwi tarasowe otworzymy za pomocą telefonu kiedy pies będzie chciał wyjść do ogródka. W inteligentnym domu możemy tworzyć specjalne scenariusze, dzięki którym będzie on dopasowywał się do naszego rytmu dnia – temperatura podwyższy się zaraz po przebudzeniu, rolety odsuną o ustalonej porze, a dzięki automatycznemu otwieraniu okien możemy przewietrzyć dom wtedy, gdy jesteśmy w pracy.

Inwestycja w przyszłość

Jednym z wiodących trendów technologicznych na świecie jest rozwój Internetu Rzeczy (Internet of Things). Przedmioty, którymi steruje się zdalnie to nieodzowny element naszej przyszłości. Dla osób interesujących się nowymi technologiami to najlepsze pole do obserwacji i możliwość bycia na bieżąco z aktualnymi trendami. Inteligentny dom to niewątpliwie dom przyszłości.

 

źródło: GU Polska

 
Energooszczędne drzwi podnoszono-przesuwne ASE 80.HI z wąskim profilem w ofercie Awilux
 • Energooszczędne drzwi podnoszono-przesuwne ASE 80.HI z wąskim profilem w ofercie Awilux
 • Drzwi inaczej, czyli najciekawsze rozwiązania od PORTA
 • Architektura płynnych zmian
 • W służbie komfortu i skuteczności
 • Klasyka drzwi w wydaniu Porta
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->