oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej

Eko-Okna zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą ramką. Teraz w standardzie oferują najlepszą na rynku ciepłą ramkę.

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej

Ramka dystansowa jest centralnym punktem każdej szyby okiennej – niezależnie, czy chodzi o pakiety jednokomorowe czy dwukomorowe. Jako jedyne miejsce styku z szybami, stanowi ona bezpośrednie połączenie pomiędzy wnętrzem budynku a otoczeniem oraz ma decydujące znaczenie dla efektywności energetycznej i komfortu przebywania w pomieszczeniu.

Chociaż ten decydujący szczegół ma ogromny wpływ na efektywność energetyczną okna, w przypadku szyb zespolonych nadal stosuje się aluminiowe ramki dystansowe, w wyniku czego generowane są wysokie koszty ogrzewania.  Dzieje się tak dlatego, że bodaj żaden materiał nie przewodzi ciepła lepiej niż metale. Nic więc dziwnego, że w wielu domach pieniądze na ogrzewanie dosłownie „wylatują przez okno”.

Z tego powodu przy zakupie okna należy zwrócić uwagę na rodzaj ciepłej ramki. W odróżnieniu od aluminiowych ramek dystansowych, ciepłe ramki są wykonane z wysoce izolacyjnego kompozytu, dzięki któremu straty ciepła są redukowane do minimum. Eko-Okna, jako jeden z wiodących, europejskich producentów stolarki, idzie o krok dalej. Modyfikuje ofertę ciepłych ramek i klientom, którzy zamówią okna z taką ramką, oferują ramkę Swisspacer Ultimate, charakteryzującą się najwyższą efektywnością energetyczną. W momencie gdy współczynnik przewodności cieplnej ramki Swisspacer Ultimate osiąga 0,14 W/mK, współczynnik innych ramek wynosi najwyżej 0,29 W/mK.

- Już przed tą zmianą pracowaliśmy z wysokowydajnymi wyrobami szwajcarskiego producenta Swisspacer. Pomimo i tak bardzo niskiego współczynnika przewodności cieplnej w porównaniu do powszechnie stosowanych ciepłych ramek dystansowych pragnęliśmy zaoferować naszym klientom wyraźnie wyższą jakość. Przejście na ramkę Ultimate było dla nas ostatnim logicznym krokiem w tym kierunku. Dzięki jeszcze lepszej izolacyjności cieplnej tego produktu klasy premium możemy wyznaczyć całkiem nowe standardy w branży oraz po raz kolejny potwierdzić, że jesteśmy elastycznym przedsiębiorstwem zorientowanym na klienta - mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.

Ramki dystansowe z tworzywa sztucznego zapewniają znaczne oszczędności energii i związanych z tym kosztów oraz zmniejszenie emisji CO2 z budynków, co potwierdza przeprowadzone badanie naukowe i przedstawione w nim dane liczbowe. W nowym badaniu Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) porównano ramki dystansowe o wysokiej efektywności energetycznej wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium i stali nierdzewnej. Rezultat: klienci mogą zaoszczędzić do 8,6% energii grzewczej rocznie, jeśli ich okna są wyposażone w ciepłą ramkę z oferty Eko-Okien.

Oprócz walorów energetycznych, cechuje się ona także atrakcyjnym wyglądem. Ramka ma półmatowe, atrakcyjne wykończenie, dzięki czemu nie odbija się w szybach ani nie narusza czystych linii szklenia.

 

źródło:Eko-Okna

Zobacz również...

 
Okna dopasowane do domu
 • Okna dopasowane do domu
 • Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass otwierają świat nowych możliwości
 • 5 zalet inteligentnego domu
 • Dlaczego szyby parują
 • Okna do kamienic
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.