oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

System klucza – pierwszy krok do inteligentnego domu

Bezpieczeństwo i wygoda – to główne powody, dla których powstał system klucza BKS. Zamiast pęku kluczy wystarczy jeden, który pasuje do wszystkich drzwi w domu. Sprawdź, jak to działa.

Działanie systemu klucza opiera się na specjalnych wkładkach do zamka, dzięki którym każde pomieszczenie możemy otworzyć jednym kluczem. To rozwiązania zapewniające wygodę, ale też bezpieczeństwo. Dzięki niemu możemy kontrolować dostęp poszczególnych osób do każdego z pomieszczeń. Istnieje sporo możliwości zastosowania systemów – od klasycznych, mechanicznych, w których główną rolę odgrywają bezpieczne wkładki, po elektroniczne, dzięki którym drzwi otwierają się za pomocą kart i breloków.

System klucza – pierwszy krok do inteligentnego domuSystem klucza – pierwszy krok do inteligentnego domuSystem klucza – pierwszy krok do inteligentnego domu

Klasyczne rozwiązania

Najbardziej standardowym rozwiązaniem jest mechaniczny system klucza – doskonale sprawdza się pod względem bezpieczeństwa i antywłamaniowości. - System opiera się na mechanicznych wkładkach do drzwi, takich jak np. Janus czy Livius. Klucze w tego typu systemach różnią się od takich, których używamy na co dzień. W każdych drzwiach znajduje się inna wkładka, ale jeden specjalnie zaprojektowany klucz może wszystkie te wkładki otworzyć tłumaczy Marcin Drobniak z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Tego typu wkładki posiadają zabezpieczenia przed wybiciem oraz przewierceniem, a klucze objęte są ochroną patentową. Wysoki stopień bezpieczeństwa zapewnia również połączenie indywidualnych profili kluczy z mnogością kombinacji położeń zastawek. To proste i niedrogie, możliwe do szybkiego montażu w praktycznie każdym rodzaju drzwi.

System klucza – pierwszy krok do inteligentnego domu

Elektroniczne ułatwienia

Mechaniczne wkładki mogą również współpracować z nowoczesnymi rozwiązaniami mechatronicznymi lub elektronicznymi dającymi możliwość otwarcia drzwi np. za pomocą pilota. Sposób działania takich systemów jest niskoenergetyczny, a co za tym idzie, oszczędny i bezpieczny. – Podstawowa wersja wkładki Ixalo SE pozwala na otwieranie drzwi na zasadzie podobnej do działania pilota. Nowsze rozwiązanie to Ixalo RFID, które zapewnia możliwość otwierania za pomocą transponderów – czyli po prostu breloka lub karty. Po przyłożeniu transpondera do czytnika wkładka zostaje zasprzęglona, a po przekręceniu gałki drzwi otwierają się – tłumaczy Tomasz Bartol.

Wygoda i bezpieczeństwo

Montaż systemu klucza jest łatwy, a same wkładki nie są kosztowne. To doskonały pierwszy krok do poznania technologii stosowanych w inteligentnych domach. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na co dzień. System klucza będzie idealny w domu, w którym mieszkają dzieci -  dzięki niemu jesteśmy w stanie zaprojektować klucz dziecka tak, aby nie mogło ono otworzyć drzwi np. do garażu, w którym znajdują się niebezpiecznie narzędzia. Kontrolowany dostęp do pomieszczeń świetnie sprawdza się w również w czasie wakacji, np. gdy podczas naszej nieobecności prosimy sąsiada o opiekę nad domem. Otrzyma on klucz, którym otworzy furtkę, drzwi wejściowe i salon, natomiast drzwi do biura czy sypialni mogą zostać zamknięte. Klucz z powodzeniem możemy przekazać nie tylko domownikom czy znajomym, ale np. osobie zajmującej się naszym ogrodem (z dostępem wyłącznie do furtki), ponieważ nie ma możliwości jego dorobienia. Można zrobić to tylko w autoryzowanym serwisie po sprawdzeniu tożsamości właściciela klucza oraz posiadanej przez niego karty bezpieczeństwa systemu.

Nowe technologie stają się coraz łatwiej dostępne, a proste rozwiązania znacznie poprawiają komfort każdego mieszkańca domu, dodatkowo sprawiając, że czujemy się w nim bezpiecznie.

 

źródło: GU Polska

Zobacz również...

 
Dlaczego wybieramy dobre okna z PCV
 • Dlaczego wybieramy dobre okna z PCV
 • Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium
 • Stolarka aluminiowa czy PVC? Poznaj zalety obu rozwiązań
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.