oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Okna dachowe w naturalnej odsłonie

Okna dachowe w naturalnej odsłonieOkna dachowe w naturalnej odsłonie

Nasz wymarzony, właśnie wybudowany lub zakupiony dom to najczęściej budynek wielopoziomowy z poddaszem użytkowym. Decydują o tym względy ekonomiczne (wysokie ceny działek oraz ogrzewania) i estetyczne (domy ze spadzistym kolorowym dachem prezentują się bardzo efektownie). Na wyższych kondygnacjach zwykle znajdują się sypialnie, pokoje dziecięce i młodzieżowe oraz gabinety. Miejsca do spania, pracy i wypoczynku, a także garderoby na poddaszu należy zaplanować tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń pod skosem. Przy odrobinie wysiłku pozorne trudności zamienimy na atuty, dzięki którym otrzymamy funkcjonalne, przytulne, słoneczne pokoje. Możliwość optymalnego wykorzystania naturalnego światła to jedna z największych zalet poddasza z oknami połaciowymi. Należy tylko pamiętać, że kilka równomiernie rozmieszczonych okien wpuszcza więcej promieni słonecznych niż jedno o sumie ich powierzchni. Koniecznie trzeba też zaopatrzyć się w rolety, które ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, zapewnią prywatność i pozwolą na zupełne zaciemnienie pokoju w czasie snu.

W smugach światła wpadającego przez okna z sosnowymi ramami i ościeżnicami szczególnie pięknie zaprezentują się jasne wnętrza zaaranżowane w bliskim naturze stylu skandynawskim lub ostatnio bardzo modnym eklektycznym stylu vintage z motywami industrialnymi. Pod pochyłą ścianą można urządzić wyjątkowe, inspirujące miejsce do pracy, na które składa się dawna szkolna ławka o metalowej konstrukcji i stylizowany (bądź odrestaurowany) tapicerowany fotel na drewnianych nogach. Oczywiście warto również postarać się o lampkę na biurko, która oświetli blat po zmroku. Sosnowa oprawa okien pięknie harmonizuje z podłogą o zbliżonym kolorze. Za dekoracje posłużą grafiki z atlasu botanicznego oraz ceramika. Niska ściana na poddaszu znakomicie nadaje się też do stworzenia pojemnej, zabudowanej garderoby lub szafki na dokumenty. Duży blat wykorzystamy na ozdoby i pamiątki.

Okna dachowe muszą cechować się wyjątkową trwałością i solidnością wykonania, gdyż są bardziej narażone na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych, niż te na niższych kondygnacjach. Sosnowe okna marki Liteleader łączą najwyższą jakość potwierdzoną dziesięcioletnią gwarancją producenta z wygodą użytkowania i przystępną ceną. Model Liteleader EnergyLite wykonano z certyfikowanego drewna sosny północnoskandynawskiej, klejonego warstwowo, co zapobiega wypaczeniom. Pomalowano go nieszkodliwym lakierem i zabezpieczono przeciwgrzybicznie. Ze strony zewnętrznej pokryty jest trwałym aluminiowym oblachowaniem. Okna z hartowaną zewnętrzną szybą spełniają najwyższe standardy izolacyjności termicznej i akustycznej. Wykazują wysoką odporność na przeciążenie wiatrem oraz wodoszczelność – chronią nawet przed huraganem wiejącym z prędkością ponad 150 km/h. Odpowiednią wentylację zapewnia trzypozycyjna klamka, a obie strony okna z łatwością umyjemy dzięki centralnej osi obrotu.

Konstrukcja ościeżnic modelu Liteleader EnergyEndure została dodatkowo wzmocniona, co zapewnia niezawodność i bezawaryjność okien nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Z kolei model EnergySolid z bezołowiowego PVC przeznaczony jest do znajdujących się na poddaszu kuchni i łazienek. Produkty marki Liteleader można zakupić wyłącznie przez Internet, dzięki czemu otrzymamy towar najwyższej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie.

źródło:  4IQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce

Zobacz również...

 
Dlaczego wybieramy dobre okna z PCV
 • Dlaczego wybieramy dobre okna z PCV
 • Ciepłe ogrody zimowe w systemie drewno-aluminium
 • Stolarka aluminiowa czy PVC? Poznaj zalety obu rozwiązań
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.