oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Nowoczesność pod skosami

Poddasze ma swój urok. Nowocześnie urządzone, z umiejętnym wykorzystaniem każdego centymetra powierzchni, będzie cieszyło swą niekonwencjonalnością i wygodą. Jak nadać wnętrzu pod skosami nowoczesny wygląd?

Nowoczesność pod skosami

Są dwie cechy, którymi powinno charakteryzować się nowoczesne poddasze – przestrzeń i dużo naturalnego światła. Pierwsze uzyskamy, jeśli zrezygnujemy z niepotrzebnego dzielenia ściankami wnętrza na mniejsze pomieszczenia. Optycznie przestrzeń tę powiększą dodatkowo jasne barwy oraz okna dachowe, które napełnią całość dziennym światłem.

Ważnym elementem aranżacyjnym salonu na poddaszu będą umiejętnie potraktowane skosy, na przykład z odpowiednim wyeksponowaniem widocznych krokwi. Równie udane może się okazać rozwiązanie wręcz przeciwnie –  gdy postaramy się ukryć skosy (chociażby poprzez pomalowanie na jasne kolory), by mieć jednolitą przestrzeń – bardziej skandynawską niż rustykalną.

Ciekawy efekt uzyska się, montując więcej mniejszych okien zamiast jednego dużego. Nie bez znaczenia jest, z której strony i jak je rozmieścimy. Ułożenie okien w prezentowanej na zdjęciu aranżacji ma na celu jak najdłużej „zatrzymać” słońce w salonie. Istotne jest także, jaki typ okien wybierzemy – by było jasno, ciepło, szykownie i ekonomicznie.

Wśród dostępnych na rynku produktów uwagę zwracają okna dachowe marki Liteleader (EnergyLite, EnergyEndure). Charakteryzuje je atrakcyjne wzornictwo i trwałość. Ościeżnice wykonano z wysokogatunkowego drewna sosnowego, klejonego warstwowo, pokrytego ekologicznym lakierem. Dwie szyby połączone są w tzw. pakiet szybowy o łącznej grubości 24 mm. Zastosowana na obu szybach specjalna izolacja cieplna (powłoka  niskoemisyjna) zimą zmniejsza straty ciepła, a latem chroni pomieszczenie przed przegrzaniem. Przestrzeń pomiędzy taflami szkła wypełniona jest argonem, co również wpływa korzystnie na izolacyjność cieplną. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z hartowanego szkła.

Okna Liteleader mają centralną oś obrotu, dzięki czemu wygodnie się je otwiera i zamyka.  Ergonomiczna klamka u dołu skrzydła, dzięki funkcji mikrouchyłu, zapewnia dwustopniową pasywną wentylację, co jest szczególnie ważne na poddaszu.

Okna klasy EnergyLite cechuje ekonomiczna konstrukcja i uniwersalny, nowoczesny wygląd. Linia EnergyEndure posiada dodatkowe wzmocnienia konstrukcyjne. Oba typy produktów występują w kolorach naturalnego drewna – doskonale wpiszą się więc w urządzony na poddaszu minimalistyczny salon w stylu skandynawskim czy loftowym, jak również w pełen uroku styl prowansalski. Nie przytłoczą wnętrza, wręcz przeciwnie – nadadzą mu lekkości.

Nowoczesność pod skosami

Na poddaszu z powodzeniem można urządzić sypialnię, łazienkę, kuchnię. Nawet niewielkie pomieszczenie, dzięki oknu, jasnym barwom ścian, lustrom i przeszkleniom (jak na załączonej aranżacji) wyda się optycznie większe. Okno dachowe doświetli  wnętrze i zapewni właściwą wentylację.

Liteleader oferuje także okna dachowe EnergySolid do łazienki czy kuchni. Wykonane z wysokiej jakości bezołowiowego PVC są najlepszym rozwiązaniem w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Wizualnie nie różnią się od drewnianych, jedynie kolorem. Białe –  z łatwością dopasują się do każdej aranżacji łazienkowej. Tak jak dwa pozostałe typy okien, mają pakiet szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i dwiema powłokami niskoemisyjnymi. Dzięki funkcji mikrouchyłu w klamce możliwa jest dwustopniowa wentylacja. Zastosowane tworzywa sztuczne i budowa komorowa sprawiają, że mimo mocnej i trwałej konstrukcji są lekkie.

 

źródło: 4iQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce

Zobacz również...

 
Okna dopasowane do domu
 • Okna dopasowane do domu
 • Próżniowe pakiety szybowe od Guardian Glass otwierają świat nowych możliwości
 • 5 zalet inteligentnego domu
 • Dlaczego szyby parują
 • Okna do kamienic
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.