Szukaj w serwisie:

Nawiewniki okienne Titon w ofercie Agas – dobry klimat i świeże powietrze pod kontrolą

Zarówno latem, jak i zimą zdarza nam się być niezadowolonym z niedostatecznej ilości świeżego powietrza w pomieszczeniu. Przy wysokich temperaturach możemy oczywiście wietrzyć mieszkanie, ale otwarte okna wymagają naszej obecności w domu w celu uniknięcia nieproszonych gości. W przypadku mrozów ryzykujemy natomiast szybką utratę temperatury i większe koszty ogrzewania. Nawiewniki Titon z oferty Agas pomogą nam zapewnić odpowiednią wymianę powietrza bez zmartwień o bezpieczeństwo i rachunki za ciepło w naszym domu.

Nawiewniki Titon z oferty Agas służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w ilości zależnej wyłącznie od naszych potrzeb. Oznacza to, że sami możemy zarządzać ilością powietrza, która będzie dostawać się do wnętrza naszego domu. Szeroki wybór produktów to komfortowa możliwość dopasowania konkretnego modelu do konstrukcji okien.

Funkcjonalność i minimalistyczny wygląd

Nawiewniki okienne Titon w ofercie Agas – dobry klimat i świeże powietrze pod kontrolą
W przypadku praktycznych rozwiązań, nierzadko musimy rezygnować z walorów estetycznych elementów. Wydawać by się mogło, że taki komponent, jakim jest nawiewnik, nie zmieni znacząco stylu w jakim urządzone jest pomieszczenie. Niemniej – architekci wnętrz przestrzegają, że to często właśnie takie praktyczne rozwiązania psują efekt końcowy wystroju naszego domu. Niepotrzebnie wystające elementy, niepasujące kolory, widoczne śruby i inne elementy montażowe, zaburzają ogólny odbiór pomieszczenia. W ofercie Agas dostępne są nawiewniki, które dzięki różnorodności kształtów i zastosowań, sprawdzą się nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i odpowiedzą na wymagania estetyczne domowników.

Zastosowanie nawiewników Titon pozwoli nam uniknąć niekorzystnych zmian w wystroju wnętrz prywatnych i biurowych, ale przede wszystkim poprawi przepływ powietrza.  Lepsza cyrkulacja to lepszy klimat, co w firmie może skutkować poprawą efektywności pracowników, a w domu wprawić mieszkańców w dobry nastrój.  Kontrola termiczna budynku to dostosowanie intensywności nawiewu do naszych indywidualnych wymagań. Zwiększanie lub zmniejszanie cyrkulacji pomoże nam rozwiązać problem wilgoci, przykrych zapachów, kurzu czy dymu papierosowego.

Duża zmiana w prosty sposób

Nawiewniki okienne Titon w ofercie Agas – dobry klimat i świeże powietrze pod kontrolą
Nawiewniki okienne Titon z oferty Agas doceniane są ze względu na możliwość regulacji napływu powietrza do wnętrza, dzięki czemu możemy szybko odmienić klimat panujący w pomieszczeniu.  Co ważne – montaż elementu nie stanowi najmniejszego problemu. Niewielkie rozmiary komponentu i jego nieskomplikowany kształt, pozwalają na łatwe dopasowanie nawiewnika do zastosowanych systemów okiennych.  Poszerzona oferta umożliwia zwiększenie wentylacji, jakiej nie jest w stanie zapewnić żaden inny producent. 

Nawiewniki okienne Titon w ofercie Agas – dobry klimat i świeże powietrze pod kontrolą
W ofercie Agas pojawiły się nawiewniki szczelinowe, które sprawdzą się we wszystkich rodzajach okien. Model SF Xtra, dostępny jest w sztabach 3 metrowych i dwóch wersjach kolorystycznych. Białe i szare nawiewniki  przeznaczone są do stosowania w oknach z twardego PVC, drewna lub aluminium. Montowany na wkręty Trimvent Select S13 możemy również przymocować na wcisk. Klasyczne odcienie uzupełnione zostały o jasną biel i wyjątkowy  kolor toffee. Dłuższa wersja tego modelu - Select Xtra S13 to rozwiązanie, które przy większym rozmiarze szczeliny, zapewnia równolegle większy przepływ powietrza.  Agas uzupełnił ofertę również o nawiewnik wpuszczany Trykvent. Przeznaczony do okien z drewna i aluminium, z łatwością dopasuje się do białych, brązowych i szarych ram okiennych, które potrzebują wsparcia w zakresie cyrkulacji powietrza. 

Jeśli chcemy uniknąć naruszania ramy okiennej, najlepszym rozwiązaniem są nawiewniki szybowe, które działają na takiej samej zasadzie jak tradycyjne, ale montowane są właśnie między ramą okna a szybą. W ofercie Agas dostępne są obecnie 2 produkty tego typu. Model Maxiglaze może być obsługiwany za pomocą sznura lub pręta. Warto zaznaczyć, że wykończony surowo nawiewnik spełnia wymagania zgodne z przepisami gazowymi.  Podobnymi parametrami cechuje się drugi model – Variglaze. Obsługiwany sznurem, dostępny w białym kolorze, zapewni właściwy poziom wilgoci we wnętrzu, dopasuje się do aranżacji pomieszczenia oraz poprawi komfort domowników.

Niezbędny element tradycyjnych okien

Bez względu na materiał, z którego wykonane są okna, nowe systemy stolarki otworowej cechuje bardzo wysoka szczelność.  To często powoduje powstawanie wilgoci i wiążących się z nią nierzadko grzybów oraz pleśni. Aby zapewnić właściwe parametry w pomieszczeniu i zadbać o wymianę powietrza, konieczna jest odpowiednia cyrkulacja. W tym wypadku regularne wietrzenie jest niezbędne, ale z drugiej strony zagraża ono utracie ciepła w mieszkaniu i bezpieczeństwu, kiedy nie ma nas w domu. Nawiewniki Titon z oferty Agas zapewniają umiarkowany dopływ powietrza oraz jego wymianę w pomieszczeniach bez zwiększenia zagrożenia włamaniem przez otwarte okno w czasie naszej nieobecności.

Firma Agas poszerzyła swoją ofertę o nawiewniki Titon zgodne z przepisami dotyczącymi wentylacji. Dostępne modele pozwalają na łatwe dopasowanie do aluminium lub PVC. Dzięki temu możemy wybrać element, który będzie pasował do wielu systemów okiennych. Na każdym produkcie Titon znajdziemy oznaczenie równoważnej powierzchni . Szeroki wybór umożliwia zapewnienie zgodności z przepisami w połączeniu również z innymi produktami oferty okiennej Agas. Dostępne okucia, klamki, elementy dekoracyjne  czy  właśnie nawiewniki będą wsparciem codziennych rozwiązań i systemów okiennych w naszym domu.

Wszystkie ceny dostępne są u dystrybutora AGAS, celem przygotowania oferty należy kontaktować się z Regionalnymi Przedstawicielami Doradcami Techniczno-Handlowymi.

źródło: AGAS

 

 
Najnowsze publikacje
Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym
 • Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku – analiza PSB
 • Membrany VI-PRO® EPDM – wodoodporna izolacja okien i fasad
 • Aluminiowe rolety zewnętrzne - nowość w ofercie Aliplast
 • Nowy wymiar drzwi - wielkie wejście w nowoczesną architekturę
 • Reklama

  Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w marcu 2021 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2021 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.