Szukaj w serwisie:

Okucia do okien skandynawskich marki IPA w ofercie Agas

Skandynawska pogoda bywa kapryśna – silne wiatry czy zmienne warunki atmosferyczne mogą być bardzo uciążliwe, jeżeli dobrze nie zabezpieczymy naszego wnętrza. Dlatego okna na północy Europy skonstruowane są tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne i chroniły dom przed zimnym powietrzem, próbującym się dostać do środka. Doskonałym strażnikiem są okucia skandynawskiej marki IPA, dystrybuowane przez Agas, które cechują się wysoką jakością i wygodą użytkowania, zapewniając najwyższą użyteczność okien.

Trwałość i funkcjonalność

Okucia do okien skandynawskich marki IPA w ofercie Agas Okucia systemowe duńskiej marki IPA dostępne na polskim rynku w ofercie Agas zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić najwyższy poziom użyteczności funkcji otwierania przy zachowaniu uproszczonej produkcji okien typu skandynawskiego. Są to okna, których skrzydła otwierają się na zewnątrz budynku - w odróżnieniu do powszechnie stosowanych rozwiązań. W ten sposób podczas uchylania nie zabieramy miejsca w środku pomieszczenia i  bez problemu możemy stawiać na parapetach kwiaty, lampy czy dekoracje. Okna skandynawskie wykonywane są z drewna, PCV lub z połączenia drewna z okładziną aluminiową.  Dzięki takim materiałom i wysokiej jakości okuciom marki IPA, dystrybuowanym przez Agas, zyskujemy większą odporność na czynniki atmosferyczne panujące na zewnątrz. W czasie silnego wiatru skrzydło zostaje dociśnięte do ramy – dzięki czemu zimne powietrze nie dostaje się do mieszkania, a temperatura we wnętrzu nie zmienia się. Okucia IPA zapewniają trwałość tego typu okien i pełnią swoją funkcję przez wiele lat.

Mnogość wyboru

Okucia do okien skandynawskich marki IPA w ofercie Agas Okna w każdym pomieszczeniu mają inne zadanie, więc wybór prawidłowego modelu jest niezmiernie ważny, aby w pełni wykorzystać wnętrze naszego domu. Wyróżnia się wiele typów okien skandynawskich, więc każdy znajdzie wariant, który będzie doskonale dopasowany do jego potrzeb.  Okucia IPA, dystrybuowane przez firmę Agas dbają o ich niezawodność wykorzystując wieloletnie doświadczenie marki, a jednocześnie strzegą dom przez niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Side Hung jest najczęściej montowanym typem okien w Skandynawii. W tego rodzaju oknach zawiasy marki IPA przesunięte są na zewnątrz, dzięki czemu skrzydło można otwierać na całą szerokość.

Z kolei okno w systemie Top Hung jest wychylne na zewnątrz, gdzie skrzydło zawiasowane jest na górnym ramiaku. Taki rodzaj okucia marki IPA wykorzystywany jest najczęściej w oknach wentylacyjnych, montowanych ponad oknami dużymi lub w oknach głównych w budynkach technicznych, garażach czy suszarniach.

Side swing 90 jest modelem okna, dzięki któremu skrzydło może być otwierane do 90 stopni w płaszczyźnie poziomej. Funkcja ta jest niezwykle użyteczna przy małych oknach. Dodatkowo poluzowując śruby montażowe, zwiększamy możliwość otwarcia skrzydła do 120 stopni, co pozwala nam swobodnie umyć okna.

Okucia do okien skandynawskich marki IPA w ofercie Agas Side swing 180 to nowoczesny wariant okna z okuciami marki IPA montowany w oknach o szerokości skrzydła do 900 mm, które możemy prawie całkowicie obrócić na zewnątrz ościeżnicy w osi pionowej. Dzięki temu okno bez problemu umyjemy od środka, a parapet wewnętrzy możemy zastawić kwiatami czy ozdobami.

Conopy Stay jest typem okna, które pozwala na otwarcie okna na zewnątrz. Jego skrzydło wychyla się na płaszczyźnie poziomej, przesuwając się w pionie. Takie rozwiązanie okuć marki IPA zapewnia doskonałą wentylację domu, ponieważ  przy otwieraniu skrzydło przesuwa się delikatnie, a powietrze dostaje się zarówno z góry jak i z dołu.

Okno Top swing z zastosowanymi okuciami firmy IPA jest modelem o podobnym systemie, jednak z jego pomocą okno można obrócić o około 170 stopni, więc zapewnia również niezwykłą łatwość czyszczenia.

Wybranie odpowiednich okien skandynawskich pozwala nam na pełne wykorzystanie pomieszczenia, dzięki czemu wnętrze jest bardziej funkcjonalne, a jednocześnie cieplejsze. Zyskujemy również do zagospodarowania przestrzeń parapetu. Wysoka jakość okuć marki IPA, dystrybuowanych przez firmę Agas oraz złączenie skrzydła i ramy ze strony zewnętrznej powodują, że z oknami skandynawskimi nasze wnętrze jest dobrze strzeżone przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

źródło: Agas

 
Najnowsze publikacje
Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych
 • Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych
 • W dobrym stylu – ogrodzenie Jaspis marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
 • Dom podczas urlopu
 • Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie
 • Przygotuj dom na ocieplenie klimatu
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.