Szukaj w serwisie:

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okien

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okienDla wzmocnienia pozycji rynkowej w zakresie produktów wykorzystujących technologię zgrzewania i oczyszczania profili PCW firma elumatec wznowiła w 2014r kooperację z firmą Stürtz Maschinenbau GmbH. Obie firmy należące do światowej czołówki producentów maszyn obróbczych, dbając o najwyższy standard obsługi, postanowiły formalnie zacieśnić współpracę oferując w ten sposób pełen wachlarz wysokiej jakości produktów dla swoich klientów.

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okienOgromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość wyposażenia  hali produkcyjnej w kompletne linie do produkcji, zaopatrując się wyłącznie u jednego dostawcy. Niesie to za sobą wiele korzyści. Fachowcy z elumatec doskonale znają maszyny produkowane przez niemieckiego Stürtza i potrafią odpowiednio dobrać sprzęt do wymagań, możliwości i potrzeb producentów, planując przy tym cały proces produkcyjny. Ponadto obie firmy kładą bardzo duży nacisk na badania i rozwój. Dzięki temu każda z nich może się skoncentrować na najważniejszych aspektach swoich produktów, ciągle doskonaląc i proponując coraz to nowsze, lepsze rozwiązania, aby oferowany asortyment w jak najwyższym stopniu spełniał oczekiwania i potrzeby klientów.

” Elumatec Polska nie tylko dostarcza maszyny, ale także nasi specjaliści posiadają bogate doświadczenie w  projektowaniu całych procesów produkcyjnych z uwzględnieniem wydajności, zakresu produktów, stanowisk pracy wraz z całą logistyką aż do momentu, w którym produkty opuszczają bramy zakładu.”- podkreśla Pan Waldemar Lis – członek zarządu elumatec

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okienTechnicy serwisu elumatec posiadają również ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie obsługi i znajomości maszyn kooperanta, dzięki czemu klienci są obsługiwani całościowo. Takie wielowymiarowe działania o szerokim zakresie  od momentu doradztwa aż  do obsługi posprzedażowej są częstym, decydującym argumentem przemawiającym za wyborem elumatec. W dzisiejszych czasach dla klienta liczy się przede kompleksowość, efektywność i fachowość, natomiast cena już nie jest czynnikiem decydujący o wyborze partnera biznesowego. elumatec wraz ze Stürtz proponują to wszystko klientom, zyskując rynkową przewagę nad dostawcami maszyn. Stąd też główny nacisk skierowany jest na doradztwo, szkolenia i praktyczne wskazówki, aby zagwarantować pewność najwyższej klasy opieki technicznej 

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obecnych jak i potencjalnych kontrahentów kładziemy bardzo duży nacisk na systematyczne podnoszenie kwalifikacji naszych serwisantów poprzez liczne, seryjne szkolenia, które odbywają się w centrali w Niemczech jak i w Polsce. Staramy się tę wiedzę przekazywać również klientom, dając cenne wskazówki, aby potrafili obsługiwać maszynę zapewniając jej ciągłość pracy” zaznaczył Mariusz Pruski- koordynator serwisu elumatec 
Elumatec we współpracy z firmą Stürtz dysponują szeroką gamą maszyn od najprostszych zgrzewarek, oczyszczarek naroży do wysoce zaawansowanych technologicznie linii zgrzewająco- czyszczących. W ofercie można znaleźć samodzielne maszyny ”stand alone”, maszyny jedno i wielogłowicowe jak również zautomatyzowane linie do zgrzewania  równoległego lub w wysokiej temperaturze i oczyszczania naroży.

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okienNajnowsza linia zgrzewająco-czyszcząca Turbo Line to absolutny hit na rynku maszynowym. Elumatec zaprezentował tę nowość podczas tegorocznej edycji targów Windoor-Tech by Budma w Poznaniu, gdzie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko.

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okienTurbo Line  to najnowocześniejsze rozwiązanie , które wytycza nowe standardy w produkcji okien z tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się kompaktową budową i elastycznością  a przede wszystkim wysoką wydajnością produkcji. Dzięki innowacyjnej koncepcji automatyzacji procesu zgrzewania i oczyszczania profili okiennych i drzwiowych można osiągnąć wydajność, w zależności od wybranej konfiguracji maszyn  do 160 j.o. w ciągu 8 godzin. 

Nowe głowice zgrzewające z precyzyjnym pozycjonowaniem osiowym są gwarancją wysokiej jakości wytwarzanych produktów. Oczyszczarka charakteryzuje się szybką pracą narzędzi obróbczych i możliwością ich elastycznej (łatwej) wymiany. 
Innowacyjna praca linii zgrzewająco-czyszczącej pozwala na uzyskanie produkcji masowej, zgrzewanie kątowe, kontrolowanie procesu zgrzewania, automatyczne rozpoznawanie profili, wielopunktowy pomiar wymiarów profilu. Wyposażenie maszyny w zintegrowany system zapobiega kolizji narzędzi obróbczych.

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okien„Pomagamy klientom w wyborze typu i modelu linii zgrzewająco-czyszczącej. Dobieramy maszynę w taki sposób, aby w jak najwyższym stopniu ograniczyć prace manualne po zgrzewaniu i oczyszczaniu, a także dopasować linię wydajnościowo biorąc pod uwagę park maszynowy, w jaki do tej pory producenci wyposażyli swoje hale”.- zapewnił Mirosław Krzemiński- regionalny kierownik sprzedaży elumatec

Jak najlepiej dobrać maszynę do wymagań i potrzeb produkcyjnych?

W tym celu, w pierwszej kolejności należy określić  listę profili, które mają być zgrzewane i oczyszczane a także ich przekrój poprzeczny. Pozostałe, istotne dla konstruktorów linii informacje, to wymiary zewnętrzne zgrzewanych profili, szerokość szczeliny nożowej (może być ustawiana automatycznie, oddzielnie góra i dół), Możliwe jest również zgrzewanie kombinacji profili. Maszyna może być również wykorzystywana do zgrzewania ramy drzwiowej (tzw. zgrzewanie U).

elumatec ze Stürtz -inteligentne rozwiązania dla produkcji okienPowyższe informacje wykorzystywane są przez konstruktorów do projektowania oczyszczarki CNC. Ilość narzędzi, sposób obróbki zależą tylko i wyłącznie od potrzeb i oczekiwań producentów stolarki okiennej. Umożliwiamy. opcję frezowania frezem kształtowym, co znaczenie podnosi estetykę wykonanej obróbki lub standardowym frezem tarczowym. Oczywiście, jeżeli zakładamy, że zgrzewana będzie kombinacja profili, to oczyszczarka zostanie odpowiednio przygotowana, aby wykonać niezbędne operacje uwzględniając odpowiednie parametry. Dodatkowo, w oczyszczarkach można zastosować wiertarkę wielowrzecionową do wiercenia otworów pod zawias dolny i górny w ramie. Operacja ta jest wykonywana w tzw. czasie zerowym. Warto zaznaczyć, iż firma Stürtz jako pierwsza i jedyna na rynku zastosowała w czyszczarkach wiertarki do wiercenia otworów pod zawias dolny w skrzydle okiennym, co w znacznym stopniu usprawnia proces produkcyjny. 

Jak widać, najważniejszą kwestią jest prawidłowy dobór parametrów maszyny do Państwa oczekiwań. Co więcej, jeśli szukają  Państwo inspiracji i chcą się przekonać jak działa elumatec i Stürtz, mamy możliwość zaproszenia i zaprezentowania u źródeł najnowocześniejszych rozwiązań na rynku stolarki okiennej. Co pewien czas organizujemy dla zainteresowanych osób możliwość zwiedzania fabryki Stürtz oraz elumatec a także zakładów produkcyjnych w Polsce lub Niemczech, które są wyposażone w nasze maszyny. Obecnie w Polsce funkcjonuje około 80 linii zgrzewająco-czyszczących dostarczonych przez elumatec do  producentów na terenie całego kraju.

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji!

 

źródło: Elumatec

kwartalnik OKNO nr 4/2015

 
Najnowsze publikacje
Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Jak zadbać o ciepło domowego ogniska, czyli warstwowy montaż stolarki otworowej
 • Stolarka gotowa na WT2021 – jakie bramy, okna i drzwi wybrać do swojego domu
 • I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły
 • Profesjonalne taśmy tesa® ACXplus – innowacyjne rozwiązanie w budowie okien
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.