Szukaj w serwisie:

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki

Od października 2015 roku na Wale Miedzeszyńskim 402 w Warszawie otwarty jest profesjonalny salon wzorcowy stolarki dla inwestorów indywidualnych.


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiW salonie wzorcowym Roto regularnie odbywają się szkolenia dla producentów okien i drzwi, architektów, dealerów oraz montażystów i serwisantów stolarki. Obecnie, w świeżo odnowionych wnętrzach także inwestorzy indywidualni mogą przetestować na powierzchni 250 m2, działanie 42 funkcjonalnych okien i drzwi prezentujących rozwiązania okuciowe Roto. „Oprócz tradycyjnych okien rozwierno-uchylnych Roto NT, prezentujemy szeroką gamę różnorodnych rozwiązań do drzwi wejściowych Roto Safe oraz wielkopowierzchniowych drzwi tarasowych Roto Patio. Inwestorzy mogą zajrzeć do środka okien i drzwi i porównać, które elementy najbardziej odpowiadają ich potrzebom – czy pod względem zabezpieczeń antywłamaniowych (np. rygle obrotowe typu „Twister”), czy pod względem wentylacji (np. 10-stopniowy uchył). Każdy znajdzie tu rozwiązanie odpowiednie do swoich potrzeb.

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiBarbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane: Bazując na dotychczasowych doświadczeniach we współpracy z producentami i dealerami stolarki postanowiliśmy udostępnić nasz salon również inwestorom indywidualnym. Naturalnie najszybciej trafią do nas klienci z Warszawy i okolic, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych z całej Polski, także naszych klientów, architektów, projektantów czy firmy budowlane wraz ze swoimi klientami. Chcemy być jak najbliżej klienta.” podkreśliła Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane.

 

Rotomania – okno potrafi więcej niż tylko otwierać się i zamykać

Roto od 5 lat współpracuje z sieciami dilerskimi producentów okien w ramach programu Rotomania. „Mamy ogromne doświadczenie w informowaniu użytkowników okien o funkcjonalnych rozwiązaniach w oknach i drzwiach. Wiemy, że jakość informacji przekłada się na gotowość poniesienia wyższych wydatków za funkcjonalne rozwiązania z wyższej półki. Jeśli klienci są przekonani do konkretnych rozwiązań, znają je i rozumieją ich korzyści, chętnie je kupują.”, poinformował Paweł Szkodziak, dyrektor marketingu Roto Frank Okucia Budowlane sp. z o.o. Od początku funkcjonowania programu przeszkolonych zostało już 1100 uczestników, sprzedawców okien promujących funkcjonalne rozwiązania, z ponad 45 sieci dilerskich. Każde okno w domu spełnia inne funkcje, wynikające ze specyfiki pomieszczenia, w którym się znajduje. Salony stolarki uczestniczące w Rotomanii są wyposażone w okna dopasowane do funkcji pomieszczeń: okno do kuchni, do pokoju dziecka, do sypialni, okno do salonu czy do pokoju pracy. W dobrze wyposażonych salonach klienci mogą jeszcze przed zakupem upewnić się, które funkcje okien i drzwi najlepiej sprawdzą się w ich przyszłych domach.

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiPaweł Szkodziak, dyrektor marketingu Roto Frank Okucia Budowlane:„Praktycznie wszystkie produkty promowane w Rotomanii cieszą się obecnie dużo większą popularnością niż na początku działania programu. Dla przykładu, sprzedaż wielkopowierzchniowych drzwi przesuwnych Patio wzrosła 10-krotnie, okuć z ukrytymi zawiasami NT Designo – 5-krotnie, a niskich progów Eifel – 3-krotnie.”, podkreślił Paweł Szkodziak.

 

Roto Room dla inwestorów indywidualnych

Doświadczenia zebrane w salonach stolarki Roto postanowiło wcielić w życie w swoim salonie wzorcowym. By zapewnić obiektywne doradztwo w kwestii wyboru optymalnego produktu, producent okuć zatrudnił partnera, niezależną firmę doradczą Stolarkavip, organizatora programów Ekskluzywna Stolarka VIP oraz Rekomendowane Salony Stolarki VIP, dysponującą niezbędną wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. „Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 10.00 do 14.00”, poinformowała Aleksandra Kanderska, kierownik ds. szkoleń i marketingu w firmie doradczej Stolarkavip: „Dołożymy wszelkich starań, by salon Roto Room stał się miejscem spotkań architektów z inwestorami, a także producentów i dealerów z ich klientami, w którym będą oni mogli wygodnie, w jednym miejscu przetestować najnowocześniejsze okna i drzwi. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem wszystkim klientom i jesteśmy do ich dyspozycji.” 

„Liczymy również na wsparcie mediów branżowych w przekazaniu tych informacji zainteresowanym inwestorom i czytelnikom prasy fachowej.”, dodała na zakończenie spotkania otwierającego wzorcowy salon stolarki prezes Roto, Barbara Ahlers. 

Roto Room: wzorcowe produkty od najlepszych producentów stolarki

W Roto Room znajdują się 42 przykładowe okna i drzwi, zawierające różnorodne rozwiązania okuciowe: w naturalnych wymiarach, z różnych materiałów, o różnorodnym przeznaczeniu. Wybrane z nich prezentujemy poniżej. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pozostałych!

Drzwi wejściowe z automatycznym zamkiem Roto Eneo CC i napędem Drive

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiDrzwi wejściowe z zamkiem automatycznym Roto Eneo CC 

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiNapęd Drive wygodnie otwiera drzwi wejściowe z zamkiem Roto Eneo CC

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiZawias nawierzchniowy Roto Solid 170 R 
w kształcie walca 


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiKlawiatura z kodem dostępu i pilot do drzwi 
z zamkiem Roto Eneo CC

Drzwi z automatycznym zamkiem Roto Eneo CC i napędem otwierającym Drive. Elektromechaniczny zamek odryglowuje drzwi, a napęd wygodnie otwiera je na całą szerokość. Lekkie popchnięcie drzwi to sygnał dla napędu Drive, żeby automatycznie je zamknąć. Dzięki dodatkowym ryglom łączonym w postaci hako-bolców drzwi po zamknięciu zawsze są bezpiecznie zaryglowane w trzech punktach. 

 

Drzwi wejściowe na wysokość całego pomieszczenia


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiDrzwi wejściowe na wysokość całego pomieszczenia – maks. 3 m

 

 

 

 


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiBolce obrotowe typu Twister bezpiecznie 
ryglują i dociskają drzwi na całej wysokości

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiZawias Solid 118 D do skrzydeł 
o masie 150 kg

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiWygodny niski próg Eifel TB 
z izolacją termiczną

Drzwi wejściowe o maksymalnej wysokości 3 metrów współtworzą bryłę współczesnych budynków i są spełnieniem architektonicznych aspiracji wielu inwestorów. 

Wielopunktowy zamek Roto Safe H dzięki budowie modułowej rygluje drzwi na całej wysokości po uniesieniu klamki do góry. Bolce obrotowe Twister zapewniają bezpieczeństwo i stabilnie dociskają drzwi. Skrzydło zawieszone jest na zawiasach 
3-częściowych Roto Solid 118 D w kolorze stali nierdzewnej inox. 
Niski próg Eifel TB izolowany termicznie zapewnia izolację cieplną na progu drzwi.


Roto Patio Fold: drzwi tarasowe harmonijkowe


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiSkrzydła harmonijki Roto Patio Fold są składane 
i zsuwane na bok, tworząc przejście o maks. szerokości 6 metrów

 


   

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiUkryte wkręty w drzwiach Roto Patio Fold – lepsza odporność na włamanie


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiDrzwi harmonijkowe Roto Patio Fold idealnie sprawdzą się jako wyjście na taras, w salach konferencyjnych, kawiarni itp.

 

 

 

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiZawiasy Roto Patio Fold lakierowane proszkowo w 3 kolorach: bieli, srebrze i brązie

Drzwi tarasowe harmonijkowe Roto Patio Fold mają tę zaletę, że wpuszczają naturalne światło do domu, a po zsunięciu wszystkich skrzydeł na bok tworzą przejście o imponującej szerokości 6 metrów. Niskie klamki ułatwiają składanie skrzydeł.
Drzwi mogą mieć różne warianty układu skrzydeł, a skrzydło wejściowe może być otwierane niezależnie od ciągu harmonijki i służyć jako tradycyjne drzwi balkonowe. Maksymalne wymiary skrzydeł w ciągu harmonijki z drewna i PVC wynoszą: szerokość – 900 mm, wysokość – 2800 mm, a masa – 100 kg. 
W drzwiach z aluminium: maks. szerokość – 930 mm, wysokość – 2830 mm, 
masa – 100 kg.

Roto Patio Life – przesuwne drzwi tarasowe z napędem Drive


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiDrzwi tarasowe przesuwne Roto Patio Life z ukrytym napędem Drive 

 

 

 


   

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiPilot do drzwi Roto Patio Life Drive steruje wszystkimi funkcjami: przesuwaniem, ryglowaniem i mikrowentylacją

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiSkrzydło przesuwne drzwi tarasowych Roto Patio Life może mieć maksymalną masę 400 kg

 

 

 

 


   

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiUkryty pod posadzką napęd drzwi tarasowych Roto Patio Life Drive 

Wielkie, przesuwne przeszklenia Roto Patio Life na wysokość całego pomieszczenia stosowane są zwykle w salonach, gdzie pełnią też funkcję wygodnego wyjścia na taras. 
Ciężkich skrzydeł nie trzeba podnosić, unoszone i opuszczane są jedynie uszczelki. 
Drzwi w standardzie zapewniają wysoki stopień zabezpieczeń antywyważeniowych (RC2). Są one także wyposażone są w bezpieczną mikrowentylację przy całkowicie zaryglowanym skrzydle. Drzwi z napędem Drive o maksymalnej szerokości 3235 mm i wysokości 2670 mm oraz masie skrzydeł 400 kg mogą być obsługiwane zdalnie pilotem lub przyciskiem naściennym. 


Roto NT Power Hinge – drzwi balkonowe o wysokości 3 metrów


Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiDrzwi balkonowe o maks. wysokości 3 metrów 
Roto NT Power Hige

 

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiRoto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiZawias górny i zawias dolny Roto NT Power Hinge do skrzydeł o masie 300 kg

 

Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarkiNiski próg z zaczepami antywyważeniowymi Roto NT Power Hinge

 

Roto NT Power Hinge to strona zawiasowa do drzwi balkonowych z drewna lub drewna/aluminium o maksymalnej wysokości 3 metrów. Maksymalna masa skrzydła rozwiernego może wynosić 300 kg, a rozwierno-uchylnego – 200 kg. 

Niski próg Roto Eifel TB umożliwia wygodne wyjście na balkon, a duże przeszklenie zapewnia ściślejszą integrację budynku z otoczeniem oraz lepsze doświetlenie wnętrza.

 

źródło Roto Frank Okucia Budowlane

 
Najnowsze publikacje
OKNO 4/2020
 • OKNO 4/2020
 • Jakie ogrodzenia najchętniej wybierali Polacy w 2020 r. – TOP 5 modeli firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
 • Wyraź siebie poprzez niebanalne rozwiązania
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Dri-Design – swoboda projektowania niezwykłych elewacji
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w grudniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2021 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.