Szukaj w serwisie:

Jak zmienia się URBAN POLSKA

URBAN jest jednym z największych na świecie producentów maszyn i urządzeń dla stolarki otworo­wej. Jak radzi sobie i rozwija się URBAN POLSKA? Zapytaliśmy Pana Janusza Bubienia, Prezesa Zarządu URBAN POLSKA.
 

Jak zmienia się URBAN POLSKA
Frezarka do uszczelek DFM-200-8

fot. Urban Polska

 

Panie Januszu, jak na przestrzeni ostat­nich lat zmieniał się URBAN POLSKA? 

Każda firma musi się zmieniać w wielu kierunkach, w dużej mierze wymusza to rynek. My również przez ten okres czasu dokonaliśmy bardzo wielu zmian. Urban Polska modyfikuje przede wszystkim swoją ofertę produktową, dopasowując ją do ocze­kiwań klientów. Stale wprowadzamy nowe produkty na rynek. Jesteśmy chyba jedyną firmą w Polsce, która posiada tak szeroką paletę różnych maszyn, urządzeń i narzędzi. Od kilku lat produkujemy z sukcesem ponad 70 rożnych maszyn i urządzeń, tu na miejscu w Żarach. Posiadamy własne biuro konstrukcyjne i kompletny dział produkcji. Otrzymaliśmy dotację z UE na rozbudowę parku maszynowego w naszym zakładzie. Chodzi tu głównie o nowoczesne centrum obróbcze do stali, ale także programy i sprzęt komputerowy. Dzisiaj jesteśmy w stanie zbudować i dostarczyć każdą maszynę wg oczekiwań klienta. Jesteśmy też właściciela­mi dwóch patentów, a do realizacji jednego z nich zbudowaliśmy swoją maszynę, która z powodzeniem sprzedaje się w całej Europie.


Jak zmienia się URBAN POLSKAFrezarka do uszczelek CNC-DFM-200-4

Wciąż skupiamy się też na promowaniu centr obróbczo-tnących Schirmera. Są to maszyny z najwyższej półki, budowane z zastosowaniem najnowszych technologii i przy udziale najnowo­cześniejszego oprogramowania. Jedna maszyna jest w stanie nie tylko pociąć profil, pofrezować i powiercić, ale także wypozycjonować stal w profilu, wyciąć uszczelki, pofrezować uszczelkę z profilem, aby nie stosować kosztownych docisków uszczelek, pofrezować słupki, profile w systemie HFL, a także automatycznie zamonto­wać wszystkie zaczepy ramowe. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii 90% zakładów produkcyjnych pracuje na maszynach Schirmer. Oceniamy, że podobna tendencja będzie się rysować także w Polsce. Automatyzacja w tej dziedzinie jest nieunikniona.

 

Co według Pana jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzi­siejszych czasach na rynku?

Na pewno należy posiadać elastyczne podejście do rynku, to jest nasz priorytet. Kolejny element to innowacyjność, i to na wielu płaszczyznach. Istotne jest także do­świadczenie, a tu należymy do najstarszych firm na rynku. W przyszłym roku będziemy obchodzili nasze 15-lecie istnienia. Dzisiaj klient oczekuje od dostawcy maszyn kom­pleksowej usługi: doradztwa, przygotowania projektu, potem oferty, terminowej i profe­sjonalnej realizacji i obsługi pogwarancyjnej, a wszystko to po przystępnej rynkowej cenie.

Jakie nowości pojawiły się w ofercie w ostatnim czasie?

Jak zmienia się URBAN POLSKAAktualnie nawiązaliśmy bliższą współpra­cę z firmą FUX z Austrii w zakresie sprzedaży ich okleiniarek do profili, płyt wypełnienio­wych, drzwi i ościeżnic drewnianych, siatek zbrojeniowych, a także stołów do gięcia łuków i zgrzewarek do uszczelek EPDM. Rozbudo­wujemy też naszą ofertę maszyn do produkcji stolarki z aluminium. Wprowadziliśmy do sprzedaży kilka nowych centr do aluminium, pił i kopiarko-frezarek. Ten kierunek jest bardzo rozwojowy. Indywidualne podejście do uporządkowania procesu produkcji za pomocą systemów logistycznych wykona­nych i zaprojektowanych przez nas cieszy się ogromnym powodzeniem. Takich inwestycji w ostatnim czasie wykonaliśmy przynajmniej kilkanaście. Nie są to wysokie nakłady finan­sowe, a umożliwiają racjonalne prowadzenie procesu produkcji stolarki. W tym roku wprowadzimy też znakomity produkt: nową zgrzewarkę do bezspoinowego zgrzewania profili. O tym już wkrótce będziemy chcieli poinformować naszych klientów.

Czy miniony rok był dobry? Obecny będzie lepszy?

Tak, z ubiegłego roku jesteśmy bardzo zadowoleni. Rok 2014 zakończyliśmy ponad 30% wzrostem sprzedaży. Przy tak konkurencyjnym rynku maszyn w Polsce należy uznać to za sukces. W bieżący rok wchodzimy z bardzo dużym wolumenem zamówień od klientów. Będziemy realizowali w pierwszym półroczu kilka dużych kontrak­tów. Niesamowitym powodzeniem cieszy się nasza nowa frezarka do uszczelek CNC w dwóch wersjach na cztery i osiem profili. Obecnie termin realizacji na te maszyny to około 3-4 miesiące. Aktualnie mamy zapla­nowaną produkcję prawie 20 tych maszyn. Frezarkę do uszczelek DFM dostarczyliśmy już do ponad 8 krajów Europy i wszędzie cieszy się bardzo pozytywną opinią pod względem technicznym i wydajnościowym. Jestem optymistą. Teraz skupiamy się na przygotowywaniu następnych dwóch projektów, które będą cieszyły się nie mniejszym powodzeniem. Jesteśmy też przekonani, że nowa zgrzewarka URBAN do bezspoinowego zgrzewania profili będzie również cieszyła się dużym zainteresowa­niem naszych klientów.
 

Jak zmienia się URBAN POLSKAMagazyn wyrobów gotowych wraz z urządzeniem do sortowania okien P-FFL 60 oraz linią szklenia okien

 

Jakie są plany na przyszłość?

Kończymy budowę naszej drugiej hali produkcyjno-magazynowej. W tym roku wystąpimy o pozwolenie na budowę łącz­nika pomiędzy naszymi halami. Od marca tego roku będziemy posiadali prawie 2000 m2 powierzchni biurowej, produkcyjnej i magazynowej. Po wybudowaniu łącznika ta powierzchnia jeszcze się zwiększy. Z naszym potencjałem i doświadczeniem chcemy wyjść z naszą ofertą poza Polskę. W ostatnich latach zdobyliśmy doświad­czenie w realizowaniu inwestycji poza granicami Polski i to chcemy w perspekty­wie czasu wykorzystać. Oczywiście nadal będziemy skupiać się na wysokiej jakości obsługi. Chcemy promować nowoczesne rozwiązania w zakresie cięcia i obróbek – głównie wspomnianych wcześniej maszyn Schirmera. Nasze nowoczesne rozwiązania zaprezentujemy na targach branżowych – najbliższe to BUDMA – gdzie pokażemy wie­le ciekawych propozycji z obszarów dotąd nieco zaniedbywanych przez producentów. Serdecznie zapraszamy do spotkania się z nami na naszym stoisku.

 

źródło: URBAN POLSKA

OKNO nr 1/2015

 

 
Najnowsze publikacje
Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Jak zadbać o ciepło domowego ogniska, czyli warstwowy montaż stolarki otworowej
 • Stolarka gotowa na WT2021 – jakie bramy, okna i drzwi wybrać do swojego domu
 • I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły
 • Profesjonalne taśmy tesa® ACXplus – innowacyjne rozwiązanie w budowie okien
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.