Szukaj w serwisie:

Frezarka do uszczelek CNC!

Dzięki pozyskanym środkom z dotacji z Unii Europejskiej w ramach LRPO na lata 2007-2013,  URBAN Polska wyposażył swój zakład w Żarach w maszyny numeryczne do obróbki kształtowników stalowych, dzięki którym powstały m.in. projekty frezarek do uszczelek sterowanych numerycznie do frezowania końców profili wraz z uszczelkami. Kolejne projekty maszyn są w przygotowaniu.

Frezarka do uszczelek CNC!W produkcji okien profile wraz z uszczelkami są cięte pod kątem 45° stopni i zgrzewane pod kątem 90° stopni w wyniku czego dochodzi do przegrzania, stwardnienia i deformacji uszczelek w strefie łączenia profili PVC i  wskutek czego w narożach okien mogą występować nieszczelności. Wykonanie na końcach profili odpowiednich frezowań eliminuje negatywne oddziaływanie procesu zgrzewania na stan uszczelek, które nadal pozostają elastyczne, a okno zachowuje swoje właściwości izolacyjne.

W związku z tym URBAN Polska skonstruował dwie nowe frezarki CNC, 3-osiowe oparte na automatyce OMRONA typ DFM 200/8 i DFM 200/4. Pierwsza z maszyn przystosowana jest do jednoczesnego frezowania aż 8 profili, czyli kompletnej ramy lub skrzydła w przyldze okiennej, przyldze domykowej oraz uszczelki środkowej. Jest to jej wielką zaletą ponieważ znane na rynku rozwiązania pozwalały na frezowanie tylko dwóch końców profili! Dzięki odpowiedniej budowie maszyny możliwe jest teraz jednoczesne frezowanie 8 końców profili w cyklu liniowym czyli przesuwając i dokładając kolejne profile frezujemy z bardzo dużą wydajnością przy jednoosobowej obsłudze. Maszyna posiada duży stół roboczy na 8 profili o maksymalnych gabarytach: szerokość 200 mm i wysokość 150 mm. To jest jej kolejną zaletą ponieważ znane na rynku frezarki, aż takiego zakresu nie posiadały! Frezowanie końców profili odbywa się za pomocą freza tarczowego VHM ? 80 mm z szybką wymianą narzędzi na tulei do szybkiej zmiany, profile wprowadzane są poziomo, a po wyfrezowaniu są na stole podporowym przesuwane i dalej obrabiane – w płynnym cyklu liniowym. Na wyposażeniu frezarki jest aż 16 docisków pneumatycznych po 2 na każdy z profili.

 

Frezarka do uszczelek CNC!

Frezarka typ DFM 200/4 w jednym cyklu frezuje tylko 4 profile. Posiada odpowiedni stół roboczy dla profili o maksymalnych gabarytach: szerokość 130 mm i wysokość 110 mm! Podobnie jak frezarka DFM 200/8 posiada kolorowy panel sterujący dotykowy 7 calowy z możliwością umieszczenia na nim przekrojów profili w jpg tworzonych na podstawie dostarczonych przez klienta rysunków w dxf co umożliwia łatwą i przyjazną dla użytkownika obsługę. Frezowanie końców profili odbywa się za pomocą frezu tarczowego z płytkami z węglików spiekanych ? 80 mm mocowanego przy pomocy tulei zaciskowej, profile wprowadzane są poziomo. Na wyposażeniu frezarki jest 8 docisków pneumatycznych, po 2 na każdy z profili. Posuw silnika z frezem odbywa się na płaskich prowadnicach liniowych, z automatyczną płynną regulacją obrotów silnika w zakresie 6.000-18.000 obr/min.

Frezarka do uszczelek CNC!Dzięki zastosowaniu sterowania CNC kontur profila i ilość zastosowanych w nim uszczelek nie stanowi żadnego problemu. Bez jakiejkolwiek zmiany można frezować końce profili standardowych, monobloków, oraz przede wszystkim profili z uszczelką środkową w czasie frezowania wszystkich ośmiu profili ok. 40 sekund w profilach standardowych ramowych!
Ponieważ frezowanie końców profili wiąże się z dużą ilością wiórów więc żeby ograniczyć dodatkowe przestoje na czyszczenie maszyny przygotowano ją do podłączenia odciągu wiórów o mocy 1,5 kW i wydajność 2200 m?/h.

Maszyny te trafiły już do ogólnoświatowej sieci sprzedaży U-R-B-A-N.

Kilka maszyn pracuje w Rosji, na Ukrainie, w Niemczech i Belgii oraz w Polsce.

 

źródło: U-R-B-A-N

 
Najnowsze publikacje
Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ
 • Jak zadbać o ciepło domowego ogniska, czyli warstwowy montaż stolarki otworowej
 • Stolarka gotowa na WT2021 – jakie bramy, okna i drzwi wybrać do swojego domu
 • I swojsko, i nowocześnie. Jak urządzić dom w stylu stodoły
 • Profesjonalne taśmy tesa® ACXplus – innowacyjne rozwiązanie w budowie okien
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.