Szukaj w serwisie:

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

Prawdopodobnie każdy, kto decyduje się na garaż chciałby, aby zamontowana w nim brama bezawaryjnie i bezpiecznie służyła przez wiele lat. Jednak to, czy tak się stanie, zależy zarówno od konstrukcji bramy, jakości montażu, jak i od dostępności serwisu.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

To, jak trwała będzie brama garażowa, może się rozstrzygnąć już na etapie jej projektowania, kiedy podejmowane są decyzje na temat stosowanych rozwiązań, np. sposobu otwierania bramy oraz zabezpieczeń przed niekontrolowanym opuszczeniem. Gdy dany model trafi do produkcji, istotne staną się procesy produkcyjne. Dokładność spasowania poszczególnych elementów może mieć olbrzymi wpływ na późniejszą trwałość całej konstrukcji.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

- Niezwykle ważna jest także jakość użytych materiałów – mówi Paweł Aninowski, właściciel marki VERDOOR. – Trwałe sprężyny, precyzyjne zawiasy, solidne profile stalowe pokryte odpowiednimi powłokami cynkowymi i kształtowniki aluminiowe na krawędziach paneli to gwarancja, że cała brama będzie służyła wiele lat. Tu nie ma cudów, brama podobnie jak most wytrzyma takie obciążenie, jakie zostało przewidziane przez wytrzymałość zastosowanych materiałów – dodaje.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

Fachowy montaż

Produkowane obecnie bramy garażowe mają coraz bardziej złożoną budowę i coraz częściej wyposażone są w automatykę. Takie skomplikowane urządzenie, aby było bezpieczne dla użytkowników oraz działało w pełni prawidłowo, wymaga bardzo dokładnego montażu. Konstrukcja musi być stabilna a prowadnice mocno dokręcone. Źle zamontowana brama nie będzie się domykać, może się zacinać, a w skrajnym przypadku ulegnie uszkodzeniu – czasem w najgorszym możliwym momencie, np. opadając na przejeżdżający pod nią samochód.

- Najważniejsze, aby cała brama była trwale i pewnie zamocowana do ścian i sufitów, co zabezpiecza nas i naszych domowników przed nieszczęśliwym wypadkiem – podkreśla właściciel marki VERDOOR. - Musimy zwrócić uwagę czy montażysta ma odpowiednie umiejętności oraz czy wszystkie połączenia trwałe i ruchome są poprawnie zmontowane. Żaden element montowany do ścian i sufitów nie może się ruszać – dodaje.

Warto wspomnieć, że bramy segmentowe należy montować dopiero po całkowitym wykończeniu garażu – nigdy wcześniej! W innym przypadku brama prawie zawsze będzie wymagała poważnych napraw serwisowych, a nawet przerobienia, ponieważ po podniesieniu poziomu posadzki nie będzie już możliwości wyregulowania bramy tak, aby się całkowicie domykała.

Od czego zależy trwałość bramy garażowej?

Gwarancja i serwis

Wielu producentów przemilcza sprawę dostępności części zamiennych oraz kosztów obsługi pogwarancyjnej. Zdarza się, że tani wytwórcy w ogóle nie zapewniają części, a to może zapowiadać poważne problemy związane z naprawą bramy.

Nie bez znaczenia jest sama gwarancja producenta. Warto zwrócić uwagę czy jest ona dłuższa niż minimalne 2 lata, przez które i tak konsumentowi przysługują uprawnienia na podstawie przepisów o rękojmi. Dłuższa gwarancja producenta oznacza zazwyczaj, że wytwórca jest pewny jakości swoich bram.

Chcąc zadbać o żywotność całej bramy, jej właściciel powinien pamiętać o przeglądach okresowych, w terminach zgodnych z zaleceniami producenta.

- To, że brama się zamyka i otwiera, wcale nie musi oznaczać, że na pewno wszystko jest w należytym porządku. Z bramą jest podobnie jak z samochodem. Regularnie serwisowane minimalizuje ryzyko, że sprzęt nas nieoczekiwanie zawiedzie – mówi Paweł Aninowski.

 

źródło: VERDOOR

 

 
Najnowsze publikacje
Współczesny styl wymaga innowacji – jakie okna wstawić do nowoczesnego domu
 • Współczesny styl wymaga innowacji – jakie okna wstawić do nowoczesnego domu
 • Air i Agio od Nice – wygoda przede wszystkim
 • SWISSPACER Air - służy nie tylko do wyrównywania ciśnienia
 • Niewidzialne bezpieczeństwo – zabezpieczenie drzwi Remock Lockey od Agas
 • BKS – marka, która znaczy więcej
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.