Dachy skośne - od funkcji ochronnej do użytkowej.
Dachy skośne - od funkcji ochronnej do użytkowej.
Energia z dachu - światło pod dachem. Swoją elastycznie dostosowaną ofertą wysokiej jakości okien dachowych i innowacyjnej techniki solarnej firma Roto spełnia optymalnie obydwa te wymagania. Szczególnymi pozycjami są dwie nowości: rozwiązanie dla całego dachu Sunroof oraz okna dachowe RotoTronic ze zintegrowaną elektrotechniką.
Pod hasłem "Dachy skośne - od funkcji ochronnej do użytkowej" firma Roto wytycza kierunki na przyszłość. Sunroof firmy Roto, prezentowany po raz pierwszy w Polsce na Targach BUDMA 2008, stanowi jedyną w swym rodzaju kombinację dachu energetycznego, będącą systemem zawierającym trzy elementy funkcyjne: kolektor słoneczny, moduł przetwarzający energię słoneczną w energię elektryczną oraz okno dachowe. Takie rozwiązanie oznacza dla domu uzyskiwanie ciepłej wody, wsparcie ogrzewania, wytwarzanie prądu i jednoczesne doświetlanie poddasza oknami dachowymi.

Sunroof to konstrukcja montowana w dachu zastępująca konwencjonalne pokrycie dachówkowe. Elementy w prosty sposób przykręca się do łat dachowych. Roto Sunroof to płaszczyzna będąca absolutnie szczelnym pokryciem dachowym. Stosowana do modułów bezpieczna szyba chroni dach użytkowy lepiej od zwykłych dachówek. Jako elastyczny system modułowy Sunroof pozwala na częściowe zagospodarowanie dachu według indywidualnego zapotrzebowania na energię, jednakże może on być zastosowany jako rozwiązanie na całym dachu. Specjalne dopasowane elementy i moduły zaślepiające tworzą optymalne połączenie z zewnętrznymi elementami dachu jak komin i wywiewki, ale również zakończenia dachu. Idealnie płaska konstrukcja "Super-flat" modułów zapewnia optymalną integrację dachu oraz perfekcyjną architektonicznie jednolitość.

Roto Sunroof doskonale nadaje się do zastosowania przy modernizacji budynków. Dzięki prawie nieograniczonej elastyczności system może zostać bez problemu dopasowany do istniejącego dachu. Szczególnie jako rozwiązanie dla całego dachu jest znacznie bardziej efektywny niż tradycyjne instalacje montowane nad pokryciem dachu. Pozwala to wyeliminować pracochłonny, połączony ze stratami finansowymi montaż nowego pokrycia lub przemontowanie starego. Toteż w ogólnym rozliczeniu kosztów i zysków Roto Sunroof okazuje się znacznie lepszą inwestycją przynoszącą w długiej perspektywie wysoki zysk.

Roto Sunroof nominowany został do nagrody publiczności 2008 na niemieckich targach DEUBAU.

Więcej swobody i komfortu z oknami dachowymi.

Prezentowany na targach BUDMA 2008 elastycznie dostosowywany dach użytkowy Sunroof służy także do prezentacji aktualnej oferty okien dachowych. Na naszym stoisku prezentujemy możliwą integrację głównego produktu Roto - okna uchylno-obrotowego serii 84.. z systemem Sunroof. Dzięki systemowi okuć Roto, okno to rewolucjonizuje branżę okien dachowych przekonując dzięki "Zasadzie Roto: więcej swobody i komfortu" do rozwiązania niezwykle funkcjonalnego, bezpiecznego i wygodnego. Skrzydło okienne nie wchodzi do wnętrza a bezstopniowe, otwierane na 45° skrzydło okienne umożliwia wolny dostęp do okna i maksymalną swobodę wyglądania i poruszania się. Obsługując jedną ręką klamkę u dołu okna można wygodnie uzyskać wszystkie funkcje: uchylanie, wysokoosiowy obrót lub pozycję do mycia. Do wietrzenia służy dwustopniowa pozycja wentylacyjna a do mycia samoblokujące, bezpieczne ustawienie. Fabrycznie montowany w wersjach WD blok termoizolacyjny wokół okna sięgający górnej krawędzi ościeżnicy pozwala na zaoszczędzenie energii. Oszczędność energii to obszar, który zyskuje coraz większą wartość dla właściciela domu. Wartość Ug szyby wynosząca 1,1 W/(m2K) dla okna uchylno-obrotowego 84 stanowi jego silny atut już w wersji standardowej. Dla szczególnie wysokich wymagań zastosować można okno z potrójnym oszkleniem niskoemisyjnym o wartości Ug 0,7 W/(m2K).

Perfekcyjne połączenie: elektryczna roleta zewnętrzna.

Idealnym uzupełnieniem do aktualnych okien dachowych jest elektryczna roleta zewnętrzna Roto, która również prezentowana jest na targach BUDMA 2008. Roleta zawsze umożliwia pełnie zacienienie. Nawet przy maksymalnym kącie otwarcia okna dachowego wynoszącym 45° roleta może zostać opuszczona na dół. Zastosowanie dwuściennych lamelek aluminiowych dla ochrony przed wpływami klimatycznymi i pogodowymi stanowi o przewadze technologicznej tego rozwiązania. Specjalna konstrukcja pancerza pozwala na zwinięcie rolety w szczególnie wąskiej przestrzeni. Dzięki temu mieści się ona w bardzo płaskiej skrzynce, która perfekcyjnie dopasowuje się optycznie do dachu. Roleta zewnętrzna Roto sterowana jest przełącznikiem (230 V) lub w pełni komfortowo poprzez ręczny pilot zdalnego sterowania, przy czym istnieje możliwość wyboru pomiędzy sterowaniem elektrycznym i solarnym. Opcja zdalnego sterowania solarnego zapewnia natychmiastową gotowość do użycia rolety, ponieważ nie trzeba przeprowadzać żadnych kabli.

Nowość: RotoTronic - zintegrowana elektrotechnika.

Komfortowa technika sterowania okien dachowych jest obecnie trendem. W RotoTronic zgodnie z zasadą "Plug & Play" wszystkie komponenty do automatycznego otwierania i zamykania są już wstępnie zamontowane. Do układu sterowania można dodatkowo podłączyć elektryczną roletę zewnętrzną i dowolnie wybrany wewnętrzny osprzęt elektryczny. Dostarczany w komplecie czujnik deszczu do łatwego montażu na kołnierzu uszczelniającym uzupełnia zestaw i zapewnia zamykanie okna dachowego w przypadku rozpoczynającego się deszczu. Obsługa możliwa jest w dwóch wariantach. Najwyższy komfort zapewnia wariant sterowania radiowego z zasilaniem elektrycznym. W tym układzie odbiornik radiowy zintegrowany jest już w sterowaniu. Należy jedynie włożyć wtyczkę do gniazdka, zaprogramować pilota, zapoznać się krótko z obsługą i gotowe! Aby spełnić różnorodne wymagania klientów w zakresie obsługi okien, Roto w wariancie elektrycznym oferuje także tradycyjne podłączenie kablowe z przełącznikiem.

Renowacja na wymiar z Roto.

Od wielu lat Roto jako specjalista od renowacji okien dachowych posiada doskonałą renomę. Renowacyjne okna dachowe na wymiar firmy Roto są produkowane indywidualnie i pasują co do milimetra - niezależnie od producenta, roku produkcji i wielkości starych okien. Przy montażu okna dachowego powstaje niewiele zabrudzeń i zanieczyszczeń. Łatwe w pielęgnacji okno z tworzywa sztucznego wykonane w nowoczesnej technologii uchylno-obrotowej jest w prosty sposób montowane od wewnątrz w istniejący otwór dachowy. Stosując te okna nie ma konieczności wykonywania robót rozbiórkowych, czyszczenia oraz robót naprawczych. Tapety, płytki oraz inne pokrycia budowlane nie zostają uszkodzone a przejścia stają się niewidoczne dzięki zastosowaniu dokładnie dopasowanych profili listwowych. Już po kilku godzinach wykonawca montażu kończy pracę i pomieszczenie mieszkalne staje się w pełni użyteczne.

Fot. Roto