Szukaj w serwisie:

Publikacje / vademecum

 
Niezawodna ochrona

Niezawodna ochrona

[ 29.05.2019 ]

Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych. Istnieje więc realna potrzeba zabezpieczenia dachów takich budowli przed negatywnym działaniem wody, porywistego wiatru, a nawet słońca.
Strefa przechowywania – jak ją zorganizować

Strefa przechowywania – jak ją zorganizować

[ 28.05.2019 ]

Jak pomieścić w kuchni wszystkie potrzebne produkty? Gdzie, co i jak ułożyć, by wszystko było pod ręką? Jak optymalnie wykorzystać miejsce, które mamy? To jedynie kilka z wielu pytań, które stawiamy sobie podczas organizacji kuchennej strefy przechowywania.
Garderoba idealna – od czego zacząć jej aranżację

Garderoba idealna – od czego zacząć jej aranżację

[ 28.05.2019 ]

Dla wielu z nas nawet ogromna szafa to za mało, by pomieścić wszystkie ubrania, buty oraz dodatki. Oglądając amerykańskie seriale, zazdrościmy bohaterom, którzy w domach mają oddzielne, przestronne pomieszczenie. Ale dobra wiadomość jest taka, że nawet w małym mieszkaniu możesz stworzyć równie funkcjonaną przestrzeń, choć niekoniecznie o podobnych wymiarach.
Porta przedstawia najpiękniejsze mieszkanie roku

Porta przedstawia najpiękniejsze mieszkanie roku

[ 10.04.2019 ]

Marka PORTA DRZWI prezentuje najpiękniejsze mieszkanie, wyłonione z ponad 1300 zgłoszeń w konkursie „O!Twórz Mieszkanie”. To mieszkanie w Łodzi należące do Oli i Adriana, urządzone w unikatowym, eklektycznym stylu. Łączy w sobie nowoczesność z elementami vintage, stwarzając we wnętrzu wyjątkowy klimat. Główną nagrodą w konkursie było 30 000 zł oraz tytuł „Mieszkanie Roku by PORTA”.
Nowoczesne przemysłowe bramy segmentowe

Nowoczesne przemysłowe bramy segmentowe

[ 12.03.2019 ]

Przemysłowe bramy segmentowe „ALUTECH” charakteryzują się łatwym, niezawodnym i bezpiecznym użytkowaniem, dobrym uszczelnieniem otworu oraz wysoką izolacyjnością cieplną. Mogą być instalowane w obiektach o dużym natężeniu ruchu i w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, typów i kolorów segmentów pozwala na dobór bramy do dowolnego obiektu przemysłowego, a także użyteczności publicznej.
Powody do wymiany okna – sprawdź, czy nie musisz tego zrobić

Powody do wymiany okna – sprawdź, czy nie musisz tego zrobić

[ 11.03.2019 ]

Stolarka okienna, by spełniać swoje zadanie, wymaga regularnej konserwacji. Zdarza się jednak, że z powodu uszkodzeń mechanicznych lub zbyt wielu lat użytkowania, okna należy wymienić
Termomodernizacja z perspektywy firmy NITUS

Termomodernizacja z perspektywy firmy NITUS

[ 01.03.2019 ]

Energooszczędne rozwiązania w budownictwie, proekologiczne technologie to tematy, które w branży budowlanej porusza się coraz częściej. Nie ulega wątpliwości, że rządowy program „Czyste powietrze” opowiada się po tej samej stronie. Walka ze złą jakością powietrza, zwiększenie energetyczności budynków mieszkalnych to jego główne założenia. W ramach programu można otrzymać nawet 53 tysięcy złotych dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania oraz prace związane z termomodernizacją domu jednorodzinnego. Firma NITUS proponuje swoim klientom szereg produktów z zakresu stolarki otworowej, które spełniają szczegółowe wymogi programu.
Czas na nowe. Sześć powodów, dla których należy wymienić okna

Czas na nowe. Sześć powodów, dla których należy wymienić okna

[ 12.02.2019 ]

Okna są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu, które decy-dują nie tylko o stopniu wypełnienia przestrzeni mieszkalnej światłem natural-nym, ale i służą szybkiej wentylacji lub chronią przed zimnem. Choć trwałość standardowych okien jest przewidziana na ok. 20 lat, to potrzebę ich wymiany mogą sygnalizować bardzo różne oznaki. Kiedy warto zastąpić stare okna no-wymi?
Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie

Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie

[ 12.02.2019 ]

Grupa Deceuninck uruchamia nową jednostkę recyklingową w oddziale recyklingu i mieszania surowca w Diksmuide w Belgii. W najbliższym czasie ta zaawansowana technologicznie linia przetwórstwa pozwoli firmie Deceuninck na recykling do 45 000 ton PVC rocznie. Materiał wejściowy będzie pochodził z odpadów poprzemysłowych (odpad produkcyjny własny oraz od klientów), a także z 30-, 40-letniego PCV pierwszej generacji okien, które są stopniowo zastępowane przez nowsze modele.
Ferie zimowe to dobry czas dla złodzieja. Jak się zabezpieczyć

Ferie zimowe to dobry czas dla złodzieja. Jak się zabezpieczyć

[ 06.02.2019 ]

Czas rodzinnych wyjazdów to gratka dla złodziei. Wakacje letnie oraz ferie zimowe to okresy, w których notuje się najwięcej włamań. Przed wyjazdem warto więc zabezpieczyć swój dom – nowoczesnych rozwiązań jest na rynku mnóstwo.
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
Jak budować, żeby nie modernizować
 • Jak budować, żeby nie modernizować
 • ISO-TOP WINFRAMER „TYP 1“ E30 nowy system montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej dla fasad przeciwpożarowych
 • Z rewolucyjną technologią hybrydową w uszczelnienia okienne przyszłości
 • Ukryj się przed upałem i owadami
 • ULTIMA ENERGY, bo zawsze można lepiej
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->