oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

„Otwórz się na swoje potrzeby” z Porta na Łódź Design Festival

Trwałość, bezpieczeństwo, cisza i design – to symbolika interaktywnej instalacji Porta Drzwi, prezentowanej na Łódź Design Festival w dniach 3-8 października. Największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, biorący udział w wydarzeniu już po raz siódmy, w tym roku inspiruje hasłem „Otwórz się na swoje potrzeby”.

- Naszą intencją było zaprezentowanie produktów Porta w sposób działający na wyobraźnię, dlatego postanowiliśmy zwizualizować wartości definiujące markę – trwałość, bezpieczeństwo, ciszę i design. To też są potrzeby, które dotyczą większości z nas, a którym często  poświęca się nie dość uwagi. My chcemy zachęcić gości festiwalu do zatrzymania się, doświadczenia ich, a w efekcie także do otworzenia się na nie – mówi Magdalena Jakóbiak, Kierownik ds. Promocji Produktu w Porta KMI Poland.

Cztery części tegorocznej instalacji Porta KMI Poland na Łódź Design Festival zajmują powierzchnię 50 m kw. Do każdej z nich prowadzą inne drzwi producenta. W boksie symbolizującym design, zwiedzający mogą wziąć udział w procesie tworzenia niebanalnych form. Za białymi lakierowanymi drzwiami, na powierzchni składającej się z tysięcy drewnianych kołeczków, mogą zostawić odcisk dowolnego kształtu. Może to być przedmiot lub część ciała, np. dłoń, a nawet cała sylwetka. W ten sposób dadzą początek wzorowi, immanentnej części designu.

„Otwórz się na swoje potrzeby” z Porta na Łódź Design Festival„Otwórz się na swoje potrzeby” z Porta na Łódź Design Festival

Do drugiej części stoiska – wyobrażającej bezpieczeństwo – prowadzą charakterystyczne drzwi Porta o fakturze nawiązującej do betonu. Są to solidne drzwi, które jak zamknięcie sejfu chronią to, co znajduje się wewnątrz. Za nimi zwiedzający mogą podzielić się refleksjami na temat tego, co jest dla nich cenne. Mogą zapisać te myśli na jednej stronie płyty umieszczonej w boksie. Na drugiej stronie można stworzyć własne hasło łącząc za pomocą kolorowych wstążeczek różne wyrazy, m.in. nawiązujące do czterech potrzeb przedstawionych na stoisku Porty.

Przechodząc do części symbolizującej ciszę, do której prowadzą drzwi z okleiną o pięknym rysunku drewna, nawiązujące do natury i relaksu, goście mogą odciąć się od festiwalowego hałasu - zasiąść w wygodnym fotelu, założyć słuchawki i na chwilę zanurzyć się w świecie łagodnej muzyki.

W czwartej części, poświęconej trwałości, za stalowymi drzwiami zainstalowano fotomat. To zachęta do tego, by zwiedzający dali się ponieść zabawie i wzięli udział w sesji zdjęciowej – solo lub ze znajomymi. Emocje towarzyszące tej chwili zostaną utrwalone na fotografiach.

Do przygotowania instalacji Porty na tegoroczny Łódź Design Festival wykorzystano drzwi modeli Porta VECTOR Premium, Metal SOLID, Porta RESIST oraz Porta CPL.    

 

źródło: Porta KMI Poland

Zobacz również...

 
Parametry szkła a estetyka
 • Parametry szkła a estetyka
 • Nowoczesne i funkcjonalne drzwi do Twojego wnętrza – T-Door Elegant od firmy Budvar Centrum
 • Drzwi od środka, czyli ich konstrukcja i wypełnienie
 • Nowe rozwiązania na komfort akustyczny według PRESS GLASS
 • System przesuwny – sposób na kabinę prysznicową
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.