oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Eko Okna w dalszej drodze do sukcesu z elumatec

Eko Okna S.A. to jeden z wiodących producentów stolarki  otworowej w Europie.  Posiada 4 hale produkcyjno-magazynowe o imponującej, łącznej powierzchni 80 000 m².  Ogromnym atutem firmy jest szeroki wachlarz oferowanego asortymentu. Eko-Okna oferuje swoim klientom zarówno okna PVC, aluminiowe, drewniane jak i drzwi, rolety, bramy oraz moskitiery.

Eko Okna w dalszej drodze do sukcesu z elumatecOd lewej: Pan Mateusz Kłosek- Prezes Zarządu Eko-Okna S.A.,  Pan Maciej Opala-Regionalny Kierownik Sprzedaży elumatec Polska Sp. o.o., Pan Sebastian Przewosnik- Szef Produkcji Eko-Okna S.A.

 

Rosnące zainteresowanie systemami aluminiowymi skłoniły producenta z Kornic do podjęcia działań zmierzających do intensywnego rozwoju działu aluminium pod kątem zwiększenia jego wydajności, a także wzbogacenia oferty produktowej.

- Dostrzegamy  bardzo duży potencjał w tym segmencie, co za tym idzie mamy ambitne plany podwojenia produkcji w  aluminium  do końca 2017r. Jesteśmy przekonani, że przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań uda nam się osiągnąć zamierzony cel - wyjaśnia Pan Łukasz Kucharczyk, Dyrektor ds. sprzedaży bezpośredniej firmy Eko-Okna S.A.

Firma Eko Okna S.A. oficjalnie dokonała wyboru rozwiązań  zaproponowanych przez firmę elumatec w zakresie obróbki aluminium. Producenci współpracują ze sobą już od 8 lat. Do tej pory elumatec wyposażył park maszynowy w Kornicach w   ponad  70 maszyn zarówno do obróbki aluminium jak i PVC. Kolejnym krokiem  jest inwestycja w najnowocześniejsze na świecie  centrum obróbcze do aluminium SBZ 628.

- Dotychczasowa współpraca z firmą  elumatec  Polska Sp. z o.o. układała się pomyślnie. Bardzo cenimy profesjonalizm i podejście specjalistów z którymi mamy do czynienia. Są dla nas przede wszystkim partnerami i doradcami. To ludzie dla których praca jest także pasją i dlatego chcemy kontynuować wspólną drogę, którą rozpoczęliśmy w 2008 r.- nadmienia Pan Łukasz

Eko Okna w dalszej drodze do sukcesu z elumatecProdukowane w niemieckim Lomersheim centrum SBZ 628 umożliwia zautomatyzowaną obróbkę profili z aluminium w produkcji drzwi i fasad. Jest to sprawdzona koncepcja centrum przelotowego, w którym profil o długości do 10500 mm przemieszcza się przez centrum poddawane obróbkom. Ring narzędziowy składający się z 8 elektrowrzecion o dużej mocy 6kW, obracając się o 360°wokół profilu, wykonuje wszystkie zaprogramowane operacje. Profil następnie trafia do modułu tnącego, gdzie dostępna tarcza o średnicy do 650 mm wykonuje  niezbędne ucięcia i podcięcia na obu końcach profilu.

Uniwersalny system mocowania zapewnia dokładne pozycjonowanie profili i dba o odpowiednie szybkości obróbek. Centrum przystosowane jest do obsługi przez jedną osobę. Mimo swoich optymalnych wymiarów, pozwalających na oszczędność miejsca, dysponuje dużym magazynem załadunkowym i polem odkładczym. Gwarantuje utrzymanie płynności produkcji. Przestronna kabina akustyczna, łatwo dostępne elementy obsługowe i konserwacyjne znacznie ułatwiają pracę. Maszyna sterowana jest obsługiwanym intuicyjnie oprogramowaniem eluCad, dostarczanym przez spółkę córkę elumatec- firmę Elusoft.

Eko Okna w dalszej drodze do sukcesu z elumatec

- W obecnych czasach produkcja elementów ślusarki aluminiowej wymaga precyzji. Liczy się nie tylko dokładność, szybkość ale także wszechstronność. Różnorodność rozwiązań systemów aluminiowych,  kreowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w branży okienno-drzwiowej wymusza na producentach stosowanie wysokowydajnych i gwarantujących dobrą jakość maszyn. Nasze rozwiązania  pozwalają producentom na szybkie dostosowanie się do coraz większych wymagań coraz bardziej świadomych Klientów - podsumował Maciej Opala Regionalny Kierownik Sprzedaży elumatec Polska Sp. z.o.o.

 

źródło: elumatec, Eko Okna

kwartalnik OKNO nr 4/2016

 
Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Powiększ dom, nie zmieniając jego metrażu
 • Dom zgodny z aktualnymi wymaganiami „Warunków Technicznych” dzięki Schöck Isokorb
 • Czysty zysk energii dzięki nowoczesnym technologiom
 • PVC czy drewniane – na jakie okna się zdecydować
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,18624,2708
  USD3,84453,9221
  GBP4,93255,0321
  CHF3,86623,9444

  Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.