oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Wiele funkcji – jedna kolorystyka – Schüco AutomotiveFinish

Oprócz ceny i dostępności usług komercyjnych, coraz większego znaczenia przy wyborze mieszkania nabiera obecnie jakość oraz estetyka wykończenia budynku. Metaliczne powierzchnie Schüco AutomotiveFinish pozwalają na tworzenie spójnych kolorystycznie zestawień stolarki aluminiowej i tworzywowej w budynkach łączących funkcje mieszkaniowe i komercyjne.

Wiele funkcji – jedna kolorystyka – Schüco AutomotiveFinish

Budynek mieszkaniowy z częścią usługowo-handlową

Fot. Schüco 

 

Ważnym elementem projektowania współczesnych osiedli mieszkaniowych jest odpowiedni dobór stolarki i ślusarki okiennej, które współtworzą ich indywidualny klimat. Obowiązujące trendy architektoniczne dyktują minimalizm i spójność estetyczną, jednak zamontowanie okien i drzwi o tej samej kolorystyce zarówno w strefie mieszkalnej, jak i komercyjnej może być problematyczne, gdyż zazwyczaj w mieszkaniach montowane są energooszczędne okna z PVC-U, a w lokalach usługowych – transparentne konstrukcje aluminiowe. Dzięki nowej technologii nanoszenia powłok kolorystycznych na okna z PVC-U Schüco AutomotiveFinish możliwe jest nadanie oknom zamontowanym na piętrach mieszkalnych nowoczesnego wyglądu ślusarki aluminiowej stosowanej w częściach o przeznaczeniu komercyjnym.
 

Odwzorowanie „ton w ton”

Schüco AutomotiveFinish to unikatowa technologia nanoszenia na tworzywo sztuczne powłok kolorystycznych wiernie odwzorowujących wybrane odcienie z palety RAL. Na specjalną folię nośną nanoszona jest warstwa lakieru bazowego przygotowanego z zastosowaniem najwyższej jakości pigmentów. Następnie lakier pokrywa się warstwą lakieru UV, który zwiększa nasycenie koloru i nadaje mu metaliczny połysk, charakterystyczny dla karoserii samochodowej. Standardowo dostępnych jest aż dziewięć odcieni, w tym trzy szarości o minimalistycznym wyglądzie surowego aluminium: RAL 9006, RAL 9007 oraz RAL 140-M. Okna mogą uzyskać również ciepłe barwy czerwieni czy brązu lub chłodnego granatu albo zieleni. Najważniejszą zaletą technologii jest jednak opcja indywidualnego dopasowania odcieni „Ton-in-Ton”, nie tylko w przypadku ram, lecz również wszystkich widocznych akcesoriów okiennych. Oznacza to możliwość dokładnego przeniesienia dowolnej tonacji metalowych ram okiennych na profile z PVC-U i tworzenia indywidualnych kompozycji kolorystycznych o spójnym charakterze. 
 

Niezwykła stabilność koloru

Wiele funkcji – jedna kolorystyka – Schüco AutomotiveFinish

Okna PVC-U w kolorystyce AutomotiveFinish wyglądają  jak aluminiowe

Fot. Schüco

 

Trójwarstwowa budowa folii wykończeniowych w technologii Schüco AutomotiveFinish sprawia, że powierzchnie stolarki są niemal tak samo odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne jak aluminium. Użyte do produkcji powłok Schüco AutomotiveFinish pigmenty są bardzo odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu kolor nie zmienia tonacji nawet w miejscach eksponowanych na wysokie nasłonecznienie. Warstwa wykończeniowa wykazuje również wysoką odporność na kwaśnie deszcze, a także czyszczenie z użyciem żrących preparatów chemicznych i rozpuszczalników. Zachowuje swój metaliczny połysk również w warunkach częstego mycia i szorowania. Oznacza to, że okna w kolorystyce Schüco AutomotiveFinish nie różnią się wyglądem od zastosowanych na tej samej elewacji powierzchni aluminiowych nawet po upływie wielu lat. Kolejną zaletą lśniących powłok Schüco AutomotiveFinish jest fakt, że w odróżnieniu od innych folii w nasyconych, ciemnych odcieniach, nie absorbują one ciepła. Dzięki temu skrzydła okienne o dużych gabarytach ulegają zdecydowanie mniejszemu nagrzewaniu i odkształcaniu pod wpływem wysokich temperatur.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl

 
Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Czym się kierować przy wyborze drzwi przesuwnych
 • Powiększ dom, nie zmieniając jego metrażu
 • Dom zgodny z aktualnymi wymaganiami „Warunków Technicznych” dzięki Schöck Isokorb
 • Czysty zysk energii dzięki nowoczesnym technologiom
 • PVC czy drewniane – na jakie okna się zdecydować
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Kursy walut NBP

  WalutaKupnoSprzedaż
  EUR4,18624,2708
  USD3,84453,9221
  GBP4,93255,0321
  CHF3,86623,9444

  Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Promocja Jubileuszowa stolarki Vetrex – 20% rabat na 20-lecie
 • Wiosenne rabaty na stolarkę Vetrex
 • Vetrex podpowiada, jak mądre decyzje pomagają zwiększyć domowy budżet
 • Stolarka Vetrex w atrakcyjnej promocji
 • Słoneczna promocja Roto. Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę gorąco!
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby  

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2017 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.